Відбулося друге заняття освітнього курсу для новоприбулих мешканців громади «Українська мова та місцеві традиції»

22 липня у бібліотеці-філії № 6 комунального закладу «Публічна бібліотека Луцької міської територіальної громади» відбулося друге заняття освітнього курсу для новоприбулих мешканців громади «Українська мова та місцеві традиції».

Захід провела Оксана Приймачок – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови та лінгводидактики Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Учасники мали змогу дізнатися більше про історію Луцька, його минуле та сучасність, ознайомитися з місцевими символами, пам’ятками й традиціями. Під час заняття вони прочитали краєзнавчий текст «І назвали місто Луцьком», у якому йшлося про походження назви міста, його історію та знакові об’єкти, зокрема замок Любарта.


Особливу зацікавленість викликав інтерактивний тренінг, у межах якого учасники практикували вживання прикметників у різних ступенях порівняння – на прикладах «давній – найдавніший» та «великий – найбільший».
Курс «Українська мова та місцеві традиції» є частиною серії освітніх заходів «Луцьк багатоголосий: мова, історія і традиції спільнот Луцька», що триватиме протягом липня – вересня 2025 року та покликаний сприяти інтеграції нових мешканців громади через вивчення мови, історії та культури міста.


Захід відбувся у межах реалізації проєкту «Міста взаємності: інтеграція через міжкультурний діалог», який впроваджується департаментом культури Луцької міської ради у партнерстві з містами Люблін (Республіка Польща) та Павлоград (Україна) за підтримки Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» (Intercultural Cities / Cités interculturelles) та фінансується Радою Європи.
Департамент культури