1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Сьогодні члени виконавчого комітету зібралися на позачергове засідання. У порядку денному було лише одне питання “Про встановлення скоригованих тарифів на теплову енергію та послуги, що надаються ДКП “Луцьктепло” для потреб бюджетних установ, інших споживачів та релігійних організацій”.

Доповідаючи з цього питання, директор ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський зазначив, що підприємство має укладені договори з “Нафтогаз Трейдинг” на постачання газу. Для потреб населення є фіксована ціна, а це — 7420 грн за тисячу метрів кубічних. Для інших споживачів ціна встановлюється щомісяця. Для категорій “інші споживачі”, “релігійні організації” ціна у тарифі закладена 17100 грн за метр кубічний газу, однак, у жовтні вона змінилась і становить 24770 грн, а тому, за його словами, виникла потреба у коригуванні тарифу.

Директор ДКП “Луцьктепло” зауважив, що для бюджетних організацій ціна становить 17400 грн за метр кубічний газу, хоча попередньо у тариф була закладена сума 24700 грн, а тому й тут ми маємо внести корективи.

Також Іван Скорупський повідомив, що змінилася вартість електроенергії. У тарифі для категорії “інші споживачі”, “релігійні організації” закладалась вартість 2,18 грн за один кіловат, однак, відбулося зростання тарифу у жовтні на 44 %. Саме на таку різницю й пропонується переглянути складову тарифу у сторону збільшення.

Луцький міський голова Ігор Поліщук зазначив, що цей опалювальний сезон буде дуже складним. За його словами, прийняття сьогоднішнього рішення не стосується населення, а лише юридичних осіб. “На жаль, нині держава не захищає бізнес. Ця зима буде непростою для підприємців, адже ціни на газ постійно змінюються. Відповідно вартість енергоносіїв закладатиметься у собівартість продукції і призведе до здорожчання кінцевого продукту, послуг. Частина бізнесу може взагалі згорнути свою діяльність і ми втратимо надходження від сплати податків до бюджету, люди можуть залишитися без роботи”, - наголосив він.

Ціна для населення, за словами Ігоря Поліщук, встановлена на рівні 7420 грн за метр кубічний газу. Однак, й тут не все так просто, адже діє спеціальна формула і якщо “Луцьктепло” перевищить ліміт, встановлений на конкретний місяць, то ціна газу тоді становитиме 24700 грн за куб. Тож різницю прийдеться доплачувати уже з міського бюджету, адже відкоригувати тариф для населення не вийде так швидко.

Міський голова зазначив, що для подачі теплоносія у бюджетні заклади до кінця цього року з міського бюджету треба спрямувати 27 мільйонів гривень.

Ігор Поліщук нагадав, що з весни 2021 року щосесії міська рада приймала звернення до центральних органів влади щодо ситуації з газом та належної підготовки до опалювального сезону. Однак, думка громади не була почута, і нині ми маємо складну ситуацію з газом, адже ціна змінюється щодня, а можна було його закачати у сховище завчасно за нижчими цінами.

Міський голова висловив сподівання, що у 2022 році ситуація зміниться і до нового опалювального сезону підготується держава краще і завчасно.

Свої думки з цього питання висловили й члени виконкому Олег Іванюк та Олександр Гурський.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)