1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулося засідання постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, культури

Сьогодні, 21 вересня, у Луцькій міській раді проходило засідання постійної депутатської комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, культури (голова комісії Оксана Лещинська). Члени комісії – депутати Віталій Бондар, Марія Доманська, Алла Надточій, Ігор Гнетньов – заслухали звіт про роботу комунального підприємства “Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка”. Про стан справ у закладі інформувала директор Любов Яковчук, призначена на цю посаду 4 вересня.

Керівник поліклініки повідомила, що заклад функціонує стабільно – персоналу регулярно виплачуються заробітна плата, відпускні, пацієнти отримують повний спектр стоматологічних послуг, попитом користується вживленням імплантів. За липень-серпень 2023 року підприємство отримало дохід у сумі 7 млн 700 тис. грн. Планові завдання виконані на понад 100%. Головними проблемами в роботі директор назвала застарілу матеріальну базу та відтік пацієнтів у приватні кабінети. 

“Для зміцнення матеріальної бази використано 470 тис. грн (за минуле півріччя – 154 тис. грн), – продовжила Любов Яковчук. – Закуплено компресор для поліклініки на вул. Степана Бандери, 6, кондиціонери та рентгенівську систему. Зараз працюємо над поточними ремонтами вбиралень, думаємо про облаштування фоє, кол-центру, плануємо запровадити електронний документообіг – закупити комп’ютери для всіх працівників, розробити програму для бухгалтерів і для лікарів”.

Любов Яковчук відповіла на всі запитання членів комісії, тож звіт директора комунального підприємства був взятий депутатами до відома.

Ще одним пунктом порядку денного комісії депутати заслухали інформацію щодо кластерності медичних закладів у громаді, а також змін, що можуть чекати мешканців у зв’язку з цим нововведенням.

Як розповів начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Володимир Лотвін, розпорядженням начальника Волинської ОВА затверджено перелік закладів спроможної мережі у Волинському госпітальному окрузі. Для включення у неї Луцька міська територіальна громада подавала два лікувальних заклади: Медичне об’єднання міської територіальної громади (на надкластерний заклад) і Луцький клінічний пологовий будинок (на кластерний). “Але, як бачимо, відповідно до затвердженого порядку, в спроможній мережі є лише Медичне об’єднання міської громади у статусі кластерного закладу”, – поінформував Володимир Лотвін.

За словами керівника управління охорони здоров’я, заклади, які не ввійшли в спроможну мережу, не матимуть централізованого забезпечення обладнанням. Однак для Луцького клінічного пологового будинку медичне обладнання і раніше закуповувалося за кошти місцевого бюджету. Тому на даний момент для пологового будинку принципово нічого не міняється. “Як заклад, він так само претендуватиме на укладення договорів із НCЗУ”, – наголосив Володимир Лотвін.

Щодо Медичного об’єднання міської територіальної громади – закладу доведеться вносити зміни в свою роботу, включно зі створенням нових відділень. “На даний момент об’єднання розробило план розвитку відповідно до своєї ролі як кластерного закладу. Протягом трьох років треба внести певні зміни в свою структуру та організацію, щоб відповідати цій ролі”, – пояснив Володимир Лотвін.


 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)