Відбулося перше засідання тимчасової контрольної комісії з контролю за бюджетним фінансуванням закладів освіти міста Луцька
Нагадаємо, що така комісія було створена рішення міської ради з метою ухвалення відповідальних і обґрунтованих рішень, а також з метою повноцінної реалізації депутатами своїх прав на вивчення окремих питань життєдіяльності громади та проведення контролю з певних питань.
Тимчасову контрольну комісію сформували у складі: Андрія Осіпова, голови комісії; членів комісії: Святослава Боруцького, Богдана Шиби, Анатолія Пархом'юка, Павла Данильчука, Олександра Плісецького, Антона Сосновського, Романа Бондарука, Олени Голєвої, Івана Смоленга, Андрія Калахана, Петра Савчука, Сергія Григоренка, Андрія Разумовського.
На тимчасову контрольну комісію покладено обов'язки щодо вивчення поточної ситуації з фінансуванням освітніх закладів, шляхів оптимізацій та економій, пошуку дієвих рішень подолання критичного стану бюджетного фінансування закладів освіти.
На засідання комісії були також запрошені перший заступник міського голови Святослав Кравчук, начальники управлінь освіти Олег Гребенюк і фінансів та бюджету Лілія Єлова, голова батьківського комітету однієї з луцьких шкіл Петро Кралюк, Галина Василенко - голова міського комітету працівників освіти і науки.
За словами голови комісії Андрія Осіпова, «стан фінансування галузі освіти надзвичайно важливий для нашого міста». Тож він закликав усіх членів комісії працювати відповідально і прийняти виважене рішення з питання недофінансування галузі.
Депутат Богдан Шиба у своєму виступі зазначив, що «держава, відповідно до законодавства, визнає освіту пріоритетною галуззю. Фінансування ж її у 2012 році суперечить вимогам чинного законодавства про освіту. З’явилася можливість звинувачувати у цьому міську раду, проте у цих питаннях винна держава».
«Підготувати звернення до вищого виконавчого органу, щоб виділили кошти», - таку пропозицію висловив Павло Данильчук. Його підтримав й інший депутат Андрій Калахан.
Присутні пропонували переглянути міський бюджет, залучити бюджет розвитку для виплати заробітної плати вчителям, врешті - виробити спільну позицію.
Андрій Калахан вніс пропозицію переглянути міський бюджет та забрати половину коштів з програми фінансування міських заходів.
Виступили Аскольд Пекарський, який не входить до складу тимчасової комісії, проте його «турбує питання освітян». Він запропонував провести анонімне анкетування вчителів у кожній школі, щоб з’ясувати, зокрема, питання, чи змушують вчителів брати відпустки без збереження заробітної плати.
Свої точки зору висловили депутати міської ради Святослав Боруцький, Анатолій Пархом’юк, Олександр Плісецький, Петро Савчук, Роман Бондарук. Про ситуацію з фінансуванням галузі освіти розповіли Олег Гребенюк та Лілія Єлова. Галина Василенко висловила позицію освітянських профспілок щодо цього питання, а Олександр Кралюк – голів батьківських комітетів, з переважною більшістю яких він вів розмову.
Перший заступник міського голови Святослав Кравчук запропонував, аби члени комісії виробили питання, з якими могли б звернутися до директорів шкіл, щоб отримати достовірну інформацію, що відбувається у кожній школі. Адже розпорядниками коштів є саме директори шкіл.
Тож в результаті двогодинної дискусії члени тимчасової комісії прийняли рішення звернутися до постійних комісій міської ради з питань освіти, науки, культури, мови, з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів і керівників закладів освіти заборонити будь-які заходи економії, що призведуть до скорочення педагогічних працівників та навчально-виховних годин; звернутися до керівників освітніх закладів сприяти роботі тимчасової комісії.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)