Відбулося відкриття X міжнародної конференції Асоціації «Енергоефективні міста України»

У Палаці культури міста Луцька відбулося відкриття X міжнародної конференції Асоціації «Енергоефективні міста України» “Угода мерів: нові горизонти та можливості”, на яку прибуло близько 250 учасників.
Модератором заходу був Луцький міський голова Микола Романюк.
Під час відкриття конференції виступили експерт з енергоефективності від Європейської Комісії Групи підтримки Євросоюзу для України Кжиштоф Герульський, керівник проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Крістіана Хагенедер, керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте, керівник проекту Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) «Енергоефективність у житловому секторі України» Софія Лінн, керівник команди проекту ЄС «Угода Мерів-Схід ІІ», старший проектний менеджер Асоціації «Енерджі Сітіз» Крістоф Фрерінг, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, міський голова Долини, президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Володимир Гаразд, старший інвестиційний менеджер фінансової корпорації НЕФКО Амунд Бейтнес, почесний президент Асоціації «Енергоефективні міста України», перший віце-президент Клубу мерів України Олександр Мазурчак.
Микола Романюк у вступному слові зазначив, що українці найбільше хочуть, щоб на нашій землі скоріше настав мир, і швидше втілювалися плани з енергоефективності, щоб людям жилося комфортніше. “Це великою мірою залежить і від присутніх у цьому залі. Тому я щиро вітаю у нашому гостинному місті гостей з-за кордону, представників Європейського Союзу, міжнародних фінансових інституцій, міських голів та представників міських рад. Від усіх нас певною мірою залежить яким буде життя найближчим часом”, - сказав міський голова і побажав учасникам конференції успішної роботи.
Кжиштоф Герульський у своєму виступі акцентував, що цього року на міжнародну конференцію Асоціації «Енергоефективні міста України» прибуло значно більше учасників, що свідчить про її актуальність. Важливо, що проблему почали вирішувати не тільки на державному, а й на локальному рівні. Закон України про децентралізацію влади тільки сприятиме запровадженню енергоефективних заходів. Він також говорив і про важливість створення в Україні Фонду енергоефективності.
За словами Софії Лінн, раніше як приклад енергоефективності показували міста країн східної та центральної Європи, а тепер Луцьк є прикладом того, як потрібно працювати. Тут є реальні результати з модернізації у житловому секторі, які можна популяризувати в Україні. Це, зокрема, досвід роботи Асоціації ОСББ “Лучани” (голова Юлія Сабатюк). “Якби не сприяння міської влади такого хорошого результату не було б”, - сказала вона. Позитивно оцінили роботу ОСББ “Лучани” та інших об’єктів Луцька і гості з Європейського Союзу.
Олександр Мазурчак зазначив, що нині енергоефективність має виключне значення, оскільки є однією з умов національної безпеки України. Відтак для Луцька реформи енергозбереження матимуть пріоритетне значення.
Сергій Кошарук привітав усіх присутніх від імені голови Волинської облдержадміністрації, а також додав: “Сьогоднішній захід дозволить зробити ще один крок до енергетичної незалежності України заради майбутнього наступних поколінь”.
Потім розпочалося перше пленарне засідання “Виклики для провадження енергетичних реформ в Україні”. У другій половині дня відбудеться пленарне засідання “ Угода мерів 2020-2030” та Панельні дискусії: “Енергетичне та мережеве партнерство для підсилення Угоди мерів”, “Програми та проекти підтримки Угоди мерів 2020-2030”, загальні збори Асоціації "Енергоефективні міста України".
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)