Відбулося засідання постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства
Участь у її роботі взяли депутати Ганна Кравчук, Тетяна Дементьєва та Любов Серба. На розгляд членів комісії було внесено два питання: “Інформація про роботу аптеки № 133 міста Луцька” та “Про стан оздоровлення дітей шкільного віку в літній період та проведення індивідуальних профілактичних медоглядів школярів в дитячій міській поліклініці по підготовці до нового навчального року”.
Завідувач аптеки № 133 Богдан Тиндик зазначив, що очолювана ним установа є об'єктом обласної комунальної власності. На фармацевтичному ринку області вони працюють 27 років. За його словами, аптека має ліцензію на виготовлення ліків. Вони дешеві та користуються попитом. Богдан Тиндик зауважив, що вони користуються приміщенням на пільгових умовах і орендна плата становить 1 гривню в рік. Він зауважив, що завдяки цьому їм і вдається “триматися на плаву”.
Начальник управління охорони здоров'я Федір Кошель зазначив, що у місті Луцьку є п'ять аптек, які займаються власним виробництвом ліків. Асортимент продукції перетинається.
Крім того, він зауважив, що розглядається питання розміщення у одному приміщенні з аптекою № 133 амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Депутати Ганна Кравчук та Любов Серба зауважили, що аптеки, які виробляють ліки, необхідні. За їх словами, ці медичні препарати дешеві та доступні пацієнтам. Крім того, їх можна дуже швидко придбати, а не чекати постачання з фармацевтичних заводів. Проте, Ганна Кравчук зауважила, що незабаром закінчується договір оренди приміщення, у якому знаходиться аптека № 133. Необхідно буде заключати новий договір. Тому вона запропонувала, щоб пільгову вартість оренди встановити лише на ту частину приміщення, де розміщено виробництво ліків, а на іншу частину встановити ринкову ціну.
Також члени комісії заслухали інформацію про стан оздоровлення дітей шкільного віку в літній період та проведення індивідуальних профілактичних медоглядів школярів в дитячій міській поліклініці по підготовці до нового навчального року. Головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська зазначила, що вони приділяють значну увагу проведення профілактичних оглядів дітей. За її словами, всі діти, які йдуть у перший клас проходять відповідне обстеження. Проте, є проблеми з дітьми старшого віку. Батьки не завжди хочуть вести дітей на такі огляди. Ще однією проблемою Оксана Лєщинська назвала те, що велика кількість батьків ведуть дітей на профілактичний огляд в 15-20 числах серпня. Тоді утворюються значні черги. Крім того, є проблема недоукомплектованості медичного персоналу. І все це призводить до того, що люди нервуються.
Тому головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки зауважила, що непогано зробити графік профілактичних медичних оглядів по загальноосвітніх навчальних закладах. Це було б зручно усім і батькам, і медикам, адже не було б черг у поліклініці. Крім того, після огляду спеціаліста можна визначити, які проблеми зі здоров'ям є у дитини та скласти оптимальний варіант її літнього оздоровлення.
Оксана Лєщинська зауважила, що на жаль, цьогоріч вдало оздоровити менше дітей, ніж у 2013 році. За її словами, це спричинено ситуацією в країні. Багато батьків не хотіли відпускати своїх дітей у санаторії, оздоровчі табори, що розміщені на півдні України. Багато дітей оздоровлювалися у таборах на території Волині.
Начальник управління охорони здоров'я Федір Кошель зауважив, що проходження профілактичних оглядів школярами необхідне. За його словами, під час них визначається стан здоров'я дитини, у якій групі вона може займатися на уроках фізичної культури тощо.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)