Відбулись скорботні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів
Сьогодні, 25 листопада, — День пам'яті жертв голодоморів в Україні. Цей день вкотре спонукає замислитися, що життя людини - найбільша цінність. Саме тому ми повинні знати правду про своє минуле, про мільйони закатованих голодом українців. Зобов'язані пам'ятати, аби не повторилося найстрашніше за всю історію України – штучне, насильницьке винищення людей.
У Луцьку відбулися скорботні заходи за участі митрополита Луцького і Волинського Михаїла, духовенства міста, виконувача повноважень міського голови, секретаря міської ради Григорія Пустовіта, радника міського голови Ігоря Поліщука, заступника міського голови, керуючого справами виконкому Юрія Вербича, заступників міського голови Олександра Рачкова та Костянтина Петрочука, голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика.
Із Театрального майдану духовенство, керівники міста та області, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості, військових частин, правоохоронних органів, учнівська та студентська молодь, небайдужі лучани рушили до пам’ятника Християнському милосердю волинян, які рятували від голоду біженців із потерпілих регіонів України, що на території Хресто-Воздвиженського храму.
Потому скорботна хода пролягла на Замкову площу, де панахиду за померлими від Голодоморів відслужило духовенство Української Православної Церкви Київського патріархату на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом. У своїй промові Владика Михаїл зазначив, що люди щороку приходять на Замкову площу громадою, щоб вшанувати пам’ять наших рідних, тих, хто був заморений голодом за більшовицької влади. “Цей день пам’яті в першу чергу закликає до молитви, закликає показати правду про трагічні події. Ми прийшли сюди згадати людей, які в різних регіонах України, в різні часи були заморені, замучені та закатовані. Нехай Господь прийме душі праведних у Царстві Небеснім”, - сказав Владика Михаїл.
Учасники скорботних заходів вшанували пам'ять жертв геноциду українського народу хвилиною мовчання та взятли участь в акції “Запали свічку”.
На Замковій площі свічечками та лампадками, скорботними композиціями із колосків пшениці виклали символічний хрест. Мерехтять у ньому вогники — наші пам'ять та співчуття.
Тисячі свічечок загорілися й на підвіконнях в оселях лучан, які також доєдналися до всеукраїнської акції “Запали свічку”.
Ігор Поліщук сказав, що це чорна трагічна сторінка нашої історії. “Нашим обов’язком є пам’ятати людей, які були закатовані, заморені голодом лише за те, що вони були українцями та хотіли жити на своїй землі. Ми повинні передати пам’ять про них наступним поколінням”. - резюмував він.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)