1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відбулися заходи з вшанування пам’яті заслуженого працівника культури України Феофана Григоровича Щегельського

Відбулися заходи з вшанування пам’яті заслуженого працівника культури України Феофана Григоровича Щегельського

       У Луцькій музичній школи №1 імені Фридерика Шопена, де протягом 1963-2016 років Феофан Щегельський працював викладачем по класу баяна, відкрито клас-музей. Почесне місце тут займають світлини перших наставників Ф.Щегельського - О. Левковича та В. Дьяченка, а також учнів, якими дуже гордився учитель. Представлені тут дипломи, кубки, медалі, здобуті учнями у найпрестижніших міжнародних мистецьких конкурсах, та посвідчення заслуженого працівника культури України, яке Феофан Щегельський першим серед педагогів музичних шкіл Волині отримав у 1992 році.

       На відкритті класу-музею були присутні перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, начальник управління культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів, директор ВДУКіМ імені І.Ф.Стравінського Василь Панасюк та його заступник Антон Антонюк, відомий композитор і диригент, учень Ф.Щегельського – Володимир Рунчак, заслужені артисти України, професори музичних академій Одеси та Києва Володимир Мурза та Павло Фенюк, а також колеги, родина та друзі Ф.Щегельського. Усі з трепетом згадували Феофана Щегельського та ділилися спогадами про велику людину, яка усе своє життя присвятила музиці.

       Потому у Палаці культури м. Луцька відбувся концерт «Соло на баяні для Феофана Щегельського», у якому взяли участь заслужені артисти України Володимир Мурза та Павло Фенюк, інструментальний ансамбль «Експромт» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (керівник - Петро Шиманський, учень Ф.Щегельського), ансамбль баяністів «Акко мозаїка» Луцького педагогічного коледжу (керівник Владислав Рокош), а також творчі колективи та окремі виконаці Луцької музичної школи №1.

       Про творчий та життєвий шлях Феофана Щегельського емоційно розповідала глядачам заслужена артистка України Лариса Мікоян, яка в творчому тандемі з режисером Волинської обласної філармонії Валентиною Москалюк віднайшли та висвітлили найцікавіше та найвагоміше про Местро.


       Управління культури