Відбувся форум “Реформа місцевого самоврядування на Волині: інструменти участі громадян”

Форум організований ВГО “Інститут Республіка” та ВІ “Активна громада”, що займаються реформою децентралізації на Волині. У ньому взяли участь народний депутат України Ігор Гузь, заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко, голови селищних, сільських рад Волинської області, представники громадських організацій.
У своїй доповіді Сергій Григоренко розповів про реформу місцевого самоврядування у місті Луцьку. Зокрема про завдання, здобутки та перспективи об'єднання громад у майбутньому. Він розповів, що завдяки реформі, відбулася передача певних повноважень від центральних органів влади органам місцевого самоврядування. Міська рада отримала ряд фінансових зобов'язань, оскільки у 2015 році Верховна Рада України внесла зміни до Податкового та Бюджетного кодексу. Таким чином, міста обласного значення розширили дохідну частину місцевого бюджету, збільшилися ставки відрахувань окремих податків, тож вперше за останні п'ять років у 2015 році досягнуто перевиконання бюджету міста Луцьк — додатково надійшло 60,6 млн грн. Завдяки впровадженню реформ можна спостерігати позитивні зрушення, особливо в бюджетній сфері. Але водночас Верховна Рада збільшила навантаження на органи місцевого самоврядування. У 2015 році держава передала фінансування професійної технічної освіти місцевим бюджетам, також додаткове навантаження складає компенсація проїзду пільговим категоріям громадян.
Сергій Григоренко акцентував на тому, що створення департаменту “Центр надання адміністративних послуг” є позитивним наслідком реформи децентралізації. Сьогодні в ЦНАПі надаються 304 види послуг, він є одним з кращих в Україні. Луцька міська рада одна з перших в країні розпочала реалізацію заходів з децентралізації. Згідно чинного законодавства, органи місцевої влади взяли повноваження територіальних представництв центральних органів влади і створили відповідні структурні підрозділи у Луцькій міській раді — відділ державного архітектурно-будівельного контролю, відділ реєстрації бізнесу та дозвільних процедур, відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, відділ ведення реєстру територіальної громади.
Заступник міського голови також розповів про перспективи співпраці між Луцьком та Прилуцькою сільською радою. Він зазначив, що така співпраця має бути взаємовигідною, з перспективою подальшого об'єднання, що позитивно вплине на розвиток громади.
Народний депутат Ігор Гузь розповів про механізи розвитку дієвих та ефективних громад в умовах проведення реформи децентралізації. Він зазначив, що така реформа необхідна, адже вона сприятиме позитивному розвитку громад, і він, як народний депутат України, працюватиме над цим і робитиме від нього залежне.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)