1. Головна
  2. Оперативна інформація

Відсьогодні вулицями Луцька почала курсувати приміська маршрутка без погодження з міською радою

2019 року Луцька міська рада впровадила безготівкову оплату проїзду у міському громадському транспорті. Електронний квиток став зручним засобом розрахунку за проїзд в автобусах і тролейбусах. Також з’явилася можливість контролювати реальні показники пасажиропотоку: кількість платних та пільгових пасажирів, що безпосередньо впливає на формування вартості проїзду.

Однак, центральними вулицями міста продовжують курсувати приміські автобуси та здійснювати висадку-посадку пасажирів на зупинках, які не визначені у їхньому маршруті. Та й оплата проїзду виключно за готівку. Такі дії призводять до розбалансування міської мережі громадського транспорту, впливають на економічну складову пасажирських перевезень на міському транспорті, зокрема, на вартість проїзду. Відповідно до законодавства, Луцька міська рада повинна погоджувати кожен приміський маршрут та вказувати, якими вулицями міста можуть рухатися автобуси та де зупинятися. Волинська облдержадміністрація ігнорує такі вимоги, порушуючи таким чином Закон України “Про автомобільні перевезення”, Постанову Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 зі змінами “Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту” та Меморандум про співпрацю Волинської облдержадміністрації та Луцької міської ради.

І ось сьогодні розпочав роботу новий приміський маршрут № 150 “Луцьк (АС-1) - с. Підгайці”. Автобуси курсують вулицями та проспектами Конякіна, Гордіюк, Соборності, Молоді, Відродження, Рівненська, Київський майдан, Дубнівська. На маршруті працюють автобуси марок Богдан та Еталон, які мають екологічний стандарт Євро 2. У той час, Луцька міська рада, у рамках програми “Луцьк без маршруток”, на міські маршрути допускає автобуси екологічного стандарту не нижче Євро 5, дбаючи про зменшення викидів у атмосферне повітря.

І знову жодних погоджень Луцька міська рада не надавала. Департамент інфраструктури Волинської облдержадміністрації погодив Підгайцівській сільській раді такий новий маршрут. Луцька міська рада заявляє про рішучу незгоду з наявністю на вулицях не екологічного громадського транспорту та діятиме у цьому випадку згідно чинного законодавства.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)