«Вишиті рушники єднання»

Розмаїття вишитих рушників прикрашало сьогодні Театральний майдан нашого міста. Вишитий рушник – слово, пов’язане з традицією нашого народу. Знати свій народ – це знати мамину пісню, знати батьківську хату, дідусеву казку та бабусину вишивку.
В останні роки активно відроджується роль вишитих рушників. З ініціативи заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького за підтримки Луцької міської ради та Волинської обласної державної адміністрації у нашому місті відбувся єдиний в Україні і світі фестиваль вишитих рушників «Вишиті обереги єднання». Сьогодні лучани та гості міста створили вишитий рушник єднання довжиною 1 км 130 м.
Учасників та гостей дійства сьогодні вітали духовенство УПЦ, УПЦ КП та греко-католицької церкви. Міський голова Микола Романюк у своєму зверненні до лучан сказав: «В першу чергу, хочу привітати мам. Адже сьогодні – День матері. Тому сьогоднішній фестиваль – це невеличка частинка усіх заходів, які проводяться у нашому місті з нагоди Дня матері».
«Я щаслива людина, вранці зателефонував мамі, привітав зі святом і подякував, що вона є. Мама заплакала, тому що й вона щаслива, я маю онуків, а вона вже прабабуся», - додав Микола Ярославович.
Тож він побажав усім мамам, щоб плакали тільки від радості, «щоб ваші дітки приносили вам лише гарні, добрі, приємні новини про своє життя». Подякував міський голова і усім, хто прийшов сьогодні на площу з вишитими рушниками, організаторам сьогоднішнього фестивалю: «Не одна із присутніх тут мам вишила рушник для своєї дитини. Я хочу побажати, щоб ваші діти завжди поверталися на рідні пороги».
Перед учасниками дійства виступив почесний гість фестивалю - міський голова Славути Хмельницької області Василь Сидор, який привітав лучан зі святом та розповів, що делегація Славути приїхала на фестиваль зі своїми рушниками та прапором, який славутчани вишивали протягом цілого року.
Сьогодні вітрини магазинів, банків, установ, вікна осель лучан були прикрашені вишитими рушниками. Віталій Іваницький подякував усім, хто відгукнувся на його пропозицію та на пропозицію міського голови Миколи Романюка і прикрасив свої вікна та вітрини.
На Театральному майдані були встановлені скриньки, де кожен міг дати фінансову пожертву у будь-якій сумі, щоб підтримати вишивальниць, які знаходяться у скруті, а саме на придбання ниток та матеріалів для вишивки.
Учасники фестивалю також виклали з вишитих рушників напис «Євро-2012».
Відділ інформаційної роботи
(777904, 777946, 720665)