«Війна. Вижити і повернутись»
Під такою назвою у Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів.
На виставці представлені матеріали про людей, життя яких перекреслила Друга світова війна. Суспільство, а особливо в радянські часи, не помічало в’язнів фашистських концтаборів, дітей народжених у неволі, осіб вивезених на примусові роботи до Рейху, які отримали тавро остарбайтерів. За період окупації тільки з території Волині було вивезено 30 тисяч юнаків та дівчат. Сьогодні в області проживає 450 в’знів - жертв нацизму, у місті Луцьку - 125.
У підготовці виставки використані матеріали з фондів Волинського краєзнавчого музею, фото в’язнів концентраційних таборів Бухенвальда, Освенціма, Аушвіца, Майданека, документи Державного архіву Волинської області.
Ряд матеріалів розповідають про малолітніх в’язнів-жертв нацизму та дітей, які були народжені у неволі.
Велику частину експозиції складають матеріали про остарбайтерів. Це ряд оригінальних фотографій, спогадів, листів, документів – серед них робітничі книжки, газетні публікації тощо.
Виставка стала спільним проектом Волинського краєзнавчого музею та Луцької міської ГВО «Спілка в’язнів-жертв нацизму». Допомогли в організації заходу представники ГО «Волинські перспективи», студенти історичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки.
Також під час відкриття виставки відбулася презентація фільму Марії Андрушко «Каїнова печать».
Волинський краєзнавчий музей