1. Головна
  2. Оперативна інформація

Всесвітній день тварин

Всесвітній день тварин

Сьогодні 4 жовтня з нагоди Всесвітнього дня тварин з ініціативи спеціалістів відділу екології міської ради у Луцькому зоопарку відбувся цікавий еколого-просвітницький захід. У якому взяли участь викладачі та студенти двох луцьких вишів, науковці Волинського краєзнавчого музею. Працівники зоопарку провели тематичну екскурсію. Особливу увагу було приділено червонокнижним тваринам, які живуть у Луцькому зоопарку.

 

За даними статистики щогодини зі світу щезають 3 види тварин. Щодня з лиця Землі зникають понад 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилось більш ніж на третину. Отже, за період життя людини кількість тварин на планеті може скоротитись до критичного мінімуму. 94 види фауни Волині занесені до Червоної книги України. Це означає, що вони перебувають на межі зникнення.

 

Історія цього дня починається з 1925 року, коли його вперше організував у Берліні німецький письменник і зоозахисник Генріх Цімерманн. Щорічно десятки країн світу організовують різні заходи у Всесвітній день тварин. В цей день різні громадські організації з захисту прав тварин проводять акції, закликаючи людей відмовитись від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб. Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які часто через людську безвідповідальність опиняються на вулиці та стають безпритульними та агресивними, потерпають від голоду та холоду. А для інших людей домашні тварини стали дійсно незамінними членами сім’ї.

 

Всі учасники екологічного заходу отримали багато позитивних емоцій від спостереження за тваринами, зауваживши на чудові умови утримання тварин у Луцькому зоопарку, який став не лише туристичною перлиною нашого міста, а й центром еколого-просвітницької роботи. На завершення заходу учасники отримали символічні подарунки — браслети з логотипом заходу “День захисту тварин” та календарі із фотографіями тварин луцького зоопарку.

 

 

Відділ екології Луцької міської ради