1. Головна
  2. Оперативна інформація

Встановлено причини смороду 2 липня у місті Луцьку

Встановлено причини смороду 2 липня у місті Луцьку

Поле з відходами тваринництва
Відходи, що створюють сморід

02 липня у вечірню пору, починаючи з 17-18 год. лучани вкотре стали заручниками неприємних запахів, які на цей раз приніс західний вітер. Зауважимо, що попередні випадки погіршення стану атмосферного повітря, які за описами мешканців були схожі зі смородом гноївки, каналізації, якоїсь невідомої органіки, надходили 28 червня з північно-східним вітром (10 звернень на 15-80), 23 червня (17 звернень на 15-80) з північним та північно-західним вітром. 

 
 
 

Щодня працівниками міської ради, комунальних підприємств, виробничі об’єкти яких є потенційним джерелом викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря проводяться об’їзди як міської території, так і прилеглих до міста сільських територій для встановлення джерел смороду. Працівниками ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс” проведено обстеження та очищення від засмічення десятки кілометрів мереж зливової каналізації на вул.Привокзальній, пр.Грушевського, вул.Ковельській, Степовій, Волинській, Путінцева, Роговцева, Червоного Хреста, Володимирській, Єршова, Арцеулова, Гулака-Артемовського, Чернишевського, Ковельській, пр.Відродження, вул.Яровиці, Тесленка, Вахтангова, Заньковецької. Сьогодні працівники підприємства інспектуватимуть стан зливових мереж на вул.Шевченка, вул.Набережній.

 
 

Працівники КП “Луцькводоканал” здійснюють щоденний моніторинг роботи 20 каналізаційно-насосних станцій, перевіряють герметичність колодязів та каналізаційних колекторів на території міста, а також моніторять хімічних склад каналізаційних стоків як від підприємств міста, так і вміст каналізаційних стоків, які приходять через все місто на каналізаційно-очисні споруди. Крім того, локальним джерелом смороду в старому місті є каналізаційні люки встановлені ще за часів Польщі з великими отворами по контуру через які запахи виходять з каналізаційної мережі. 

 
 
 
 
 
 

У тестовому режимі розпочала роботу електронна платформа “Чисте повітря Луцьк” (air.lutsk), яка тимчасово використовує обладнання, екотруби, встановлене громадськими активістами та під’єднана до порталу Eco-City Громадського моніторингу стану якості повітря.

Використовуючи дані автоматичного погодинного моніторингу, можна зробити висновок, що різке погіршення стану повітря наступає при стрімких коливаннях атмосферного тиску та підвищенні вологості повітря. Концентрація таких речовин як аміак, сірководень та інші, які є ознаками смороду чи неприємного каналізаційного, гнилісного запаху при цьому практично не змінюється, але поєднуючись з вологою, ці речовини осідають у приземних шарах повітря та викликають появу відповідних запахів.

 

Аналізуючи напрям вітру, який вчора приніс до міста неприємні запахи, спеціалістами міської ради проведено перевірки прилеглих до міста сільських територій із заходу та північного заходу від міста. В результаті на околицях, на відстані в межах 4-5 км, виявлено величезне гноєзвалище орієнтовним об’ємом до 1000 м3 на площі близько 700 м2, з якого в усі сторони витікає гноївка, що в рази збільшує площу випаровування та виділення неприємного смороду. Гній вивозять у відкрите поле від тваринницької ферми, що знаходиться неподалік та також є додатковим масштабним джерелом неприємного запаху на околиці міста, що несе цей сморід із заходу.

 
 
 

IMG_8267

VUKM4420

 

 

Відділ екології