1. Головна
  2. Оперативна інформація

Вулицями Луцька курсуватимуть вже десять нових тролейбусів

Вулицями Луцька курсуватимуть вже десять нових тролейбусів

Сьогодні, луцький ДП “Автоскладальний завод №1” ПАТ “Автомобільна компанія “Богдан Моторс” передав місту чотири нових, сучасних та комфортабельних тролейбуси. Акти прийому-передачі транспорту підписали Луцький міський голова Ігор Поліщук та директор автозаводу Дмитро Писаний.

 
 

Тож відтепер містом курсуватимуть вже 10 із 29-ти низькопідлогових 12-метрових тролейбусів, закуплених за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку, до яких найближчим часом долучаться й нові. Цей транспорт обладнано комфортними м’якими сидіннями, кондиціонерами салону та водія, USB портами для зарядки мобільних пристроїв, точками доступу Wi-fi. Завдяки пандусам та низькій підлозі тролейбуси забезпечать легкий доступ людям похилого віку, людям з інвалідністю та пасажирам з дитячими візочками. Таким чином, жителі Луцька зможуть отримати якісний та зручний громадський транспорт.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Активно працюємо над оновленням громадського транспорту у нашому місті, заміною старих тролейбусів та збільшенням їх загальної кількості. Йдучи працювати в міську раду ми задекларували програму “Луцьк без маршруток” та системно впроваджуємо її в життя. Сьогодні в Луцьку налічується вже 10 нових тролейбусів. Щиро сподіваємося, що не виникне ніяких форсмажорних обставин і решту транспорту ми отримаємо вже до кінця серпня, а, можливо, навіть і швидше — наразі завод випереджає графік поставки.

Таким чином, економічними методами ми зможемо витіснити з вулиць нашого міста, орієнтовно, 70-80 старих, не екологічних, не естетичних маршруток із зношеними салонами. Ми не зупинимося на цих 29-ти тролейбусах, а продовжуватимемо роботу й надалі. Наступний такий проєкт планується реалізувати вже 2023 року”, - розповів Ігор Поліщук.

 

Також він додав, що міська влада на разі активно працює із міськими перевізниками, аби ті оновлювали рухомий склад. Так, Луцьком курсують вже 5 автобусів, що працюють на газовому паливі та відповідають стандартам Euro-5.

В свою чергу, генеральний директор КП “Луцьке підприємство електротранспорту” Володимир Пуц розповів, що Луцьк сьогодні одне із небагатьох міст України, де проводиться навчання нових водіїв тролейбусів. Навчання відбувається по скороченій програмі – за 3 місяці.

 
 
 

“Якщо все пройде добре, то вже у травні місто отримає 15 нових фахівців. Луцьке підприємство електротранспорту запропонує водіям умови, в яких вони будуть зацікавлені залишить у Луцьку та працювати у нас, не думаючи про виїзд за кордон”, - додав він.

Нові тролейбуси курсуватимуть за маршрутами 5, 12, 15.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)