1. Головна
  2. Оперативна інформація

Вводяться додаткові заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території нашої територіальної громади

Під час позачергового засідання виконавчого комітету прийнято рішення “Про додаткові невідкладні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території м. Луцька та населених пунктів Прилуцького старостинського округу на період дії карантину”. Так, цим документом визначено, що на період дії карантину всім суб'єктам підприємництва незалежно від форм власності, які здійснюють на території м. Луцька та населених пунктів Прилуцького старостинського округу роздрібний продаж продовольчих товарів необхідно забезпечити фасування та упакування продовольчих товарів (овочів, фруктів, хліба, хлібобулочних виробів, кондитерських виробів, круп, макаронних виробів, борошна, цукру, солі, яєць курячих харчових, сухофруктів тощо), які не мають промислової упаковки і розміщуються для продажу шляхом самообслуговування в торгівельних залах закладів.

Крім того, потрібно забезпечити фасування та упакування або розміщення у закритому торгівельно-технологічному обладнанні продовольчих товарів, які не мають промислової упаковки та недоступні для самообслуговування, проводити фасування, упакування та відпуск товарів, у чисту тару (пакети, коробки, папір тощо) з обов'язковим застосуванням одноразових рукавичок та спеціального інвентарю (щипців, лопаток, совків тощо).

Необхідно припинити приготування та реалізацію кавових та інших напоїв, а також розлив у присутності споживача з подальшою реалізацією пива та інших напоїв.

Також у закладах торгівлі, де працівник працює із продовольчими товарами і готівковими коштами (картками, комп’ютерною технікою, реєстраторами розрахункових операцій) одночасно, необхідно забезпечити використання окремих одноразових рукавичок для продуктів харчування та інших – для роботи з готівковими коштами (картками, комп’ютерною технікою, реєстраторами розрахункових операцій) або проведення додаткової дезінфекції рук.

Зобов'язнано й впровадити технічні засоби безготівкового розрахунку (у разі відсутності).

Закладам необхідно забезпечити посилений контроль та неухильне виконання вимог санітарно-гігієнічних норм і правил приймання, зберігання та реалізації харчових продуктів та продовольчої сировини, а також неухильне дотримання вимог інших карантинних заходів, в тому числі щодо забезпечення відстані між відвідувачами не менше ніж 1,5 метри за допомогою нанесення розмітки в касовій зоні, у відділах, де можливе утворення черг, та у разі необхідності на вході.

У разі виявлення у відвідувачів наявних симптомів ГРВІ рекомендувати залишити заклад з подальшим зверненням до сімейного лікаря.

Рекомендовано суб’єктам господарювання допускати відвідувачів в об’єкти загального користування в захисних масках чи респіраторах.

Також цим рішенням забороняється відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон з метою розпалювання вогнищ, приготування та споживання їжі.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)