1. Головна
  2. Оперативна інформація

Вихованці КЗ “СДЮСШОР плавання Луцької міської ради” демонструють хороші результати

Сьогодні під час оперативної наради в.о. директора КЗ “СДЮСШОР плавання Луцької міської ради” Володимир Озимко поінформував присутніх про діяльність установи за 2018 рік, I півріччя 2019 року.

За його словами, на сьогоднішній день спортивна школа є одним з найбільших центрів розвитку плавання на Волині. На базі СДЮСШОР проводяться змагання обласних та міських рівнів, відкриті міжнародні турніри та матчеві зустрічі, спартакіада м.Луцька, змагання «Волинь спортивна».

Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 15.12.2017 № 5169 СДЮСШОР втретє присвоєно вищу категорію та статус «спеціалізована» терміном на чотири роки. Згідно з рейтингом Федерації плавання України КЗ «СДЮСШОР плавання Луцької міської ради» посіла 5 місце (5179 оч.) серед ДЮСШ з плавання України за результатами виступів вихованців на всеукраїнських та міжнародних турнірах.

Вихованці школи щороку досягають високих спортивних результатів на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях з плавання.

Протягом 2017 року вихованці КЗ «СДЮСШОР плавання» на чемпіонатах України здобули 56 медалей: 9 золотих; 14 срібних; 33 бронзових.

У 2018 році вихованці СДЮСШОР здобули 6 золотих медалей, 12 срібних, 14 бронзових медалей з плавання. Підготовлено 3 майстри спорту України з плавання, 3 кандидати у майстри спорту, 15 – І розрядів з плавання, 11 – ІІ розрядів з плавання, 9 – ІІІ розрядів з плавання, 46 – І-ІІ юнацьких розрядів з плавання.

У штаті збірної команди України з плавання у 2018 році були такі вихованці: Ткачук Максим (тренери-викладачі В.Самчук, А.Тихонович); Петрочук Ілля (тренер-викладач О.Сологуб); Смаль Юлія (тренер-викладач О.Сологуб), Ахмедова Дана (тренер-викладач С.Максимюк). Також Смаль Юлія і Ахмедова Дана у 2018 році входили до складу збірної команди Волинської області.

На сьогодні у КЗ «СДЮСШОР плавання ЛМР» працює 32 працівники, з них 11 тренерсько-викладацького складу, які проводять навчально-тренувальний процес із 316 вихованцями.

У літній період заклад працює за окремим планом роботи, спрямованим на оздоровлення відвідувачів та вихованців у формі спортивно-оздоровчого табору на власній базі та оздоровлення на виїзді (Одеська область, Республіка Болгарія). 250 вихованців СДЮСШОР щороку проводять оздоровлення у літньому спортивно-оздоровчому таборі.

КЗ «СДЮСШОР плавання ЛМР» надає платні послуги жителям міста по фізкультурно-оздоровчих групах. Зокрема спеціальний фонд школи при старому директору Самчуку Віктору Йосиповичу становив близько 1 млн грн, а з 2017 року при Сологубу Олександру Валентиновичу близько 2 млн грн.

Міська влада спільно з адміністрацією закладу провела значну роботу з реконструкції матеріально-спортивної бази СДЮСШОР, що забезпечує безперебійну роботу споруди.

Зокрема, у 2017 році проведені роботи: ремонт машинного відділення; капітальний ремонт малої ванни басейну; капітальний ремонт сходів та облаштування пандусом; прочистка вентиляційної системи у великій та малій ваннах; фарбування стін у великій ванні басейну та гардеробному приміщенні; заміна розподільчих доріжок у великій ванні басейну; заміна електричної проводки. Також було встановлено теплові насоси вартістю 1 млн 400 тис. грн, що дало змогу лише у минулому році зекономити більше 400 тисяч гривень на теплопостачанні.

У 2018 році було здійснено фарбування стін у великій ванні басейну та гардеробному приміщенні, замінено розподільчі доріжки у великій ванні басейну.

Також з метою покращення матеріально-технічної бази у велику ванну басейну було придбано та встановлено годинник-секундомір, для покращення медичного контролю за станом фізичного розвитку спортсменів високого класу було придбано ваги аналізатори та електронний динамометр та фотометр.

Встановлені нові електроприлади (водонагрівачі та теплові насоси) у порівнянні зі старими використовують на 145 тис. кВт в рік менше електроенергії, що в грошовому еквіваленті становить близько 890 тис. грн.

Для підвищення ефективності навчально-тренувального процесу придбано медичне спортивне обладнання, оновлено спортивне обладнання тренажерної зали, а саме: закуплено 6 спецтренажерів для гребкової зони, 1 бігова доріжка, 3 «плейбокси», 4 канати, 6 фітболів, 28 шведських стінок, та 26 комплексних тренажерів (турнік, бруси, руколаз). Для забезпечення більш якісної підготовки та стимулювання тренерів і їх вихованців у 2018 році були придбані: комплекти спортивної форми для збірників України та їх тренерів; зимові спортивні куртки для медалістів та їх тренерів; гідрокостюми для кращих плавців СДЮСШОР; єдина спортивна форма для тренерів СДЮСШОР.

Нині, за словами Володимира Озимко, ведуться будівельні роботи з ремонту душових з заміною інженерних комунікацій. Укладено договір на капітальний ремонт даху з заміною покриття на металопрофіль. Ведуться проектно-кошторисні роботи з капітального ремонту теплотраси та облаштування пандусу, входу в малу ванну басейну, після чого плануються заходи з підвищення енергоефективності, утеплення стін фасаду і заміною вікон на енергозберігаючі.

Виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт зазначив, що нині у всіх на вустах ситуація із звільненням тренера Володимира Самчука. Він попросив Володимира Озимка прокоментувати цю подію.

За словами в.о. директора КЗ “СДЮСШОР плавання Луцької міської ради”, тренер-викладач Володимир Самчук подав заяву щодо можливості проведення навчально-тренувального процесу з 08 до 31 липня 2019 року з підготовки Ткачука Максима до чемпіонату світу серед юніорів в Будапешті та тренування Сарапіна Даніїла в спортивному комплексі «Sport Life». Адміністрація КЗ «СДЮСШОР плавання Луцької міської ради» не погодила дану заяву (ні усно, ні письмово), мотивуючи це тим, що в Володимира Самчука займається не два спортсмени, а більше, і навчально-тренувальний процес повинен відбуватися для всіх спортсменів групи. Дане зауваження було проігнороване. Окрім того, разом із заявою повинен був бути розроблений та поданий індивідуальний графік тренувального процесу спортсменів. Працюючи не один рік на посаді тренера-викладача та добре знаючи нормативно-правові документи та необхідність їх подачі на затвердження директору (а саме: зміни розкладу занять та індивідуального графіку), Самчук Володимир Вікторович проігнорував вимоги законодавства й так і не надав індивідуальний графік тренувального процесу спортсменів.

Згідно наказів КЗ «СДЮСШОР плавання Луцької міської ради» (№ 34-од від 25.06.2019 та 35-од від 26.06.2019) навчально-тренувальні збори проводилися 25.06.2019 – 30.06.2019 та 01.07.2019 – 07.07.2019 відповідно.

Крім того, Володимир Озимко наголосив, що з 9 по 12 липня у м. Запоріжжі відбувався Чемпіонат України з плавання у 25-метровому басейні, на який був відряджений Ткачук Максим та ще 9 спортсменів. Тренер-викладач Володимир Самчук їхати представником команди на чемпіонат відмовився. Разом із тим, у ті дні на роботу він не з’явився. 

У зв’язку із відсутністю реакції на усні зауваження та черговим невиходом на роботу тренера-викладача було складено акти про відсутність на робочому місці більше 3 годин на день сумарно (ранкові та вечірні тренування згідно з розкладом занять) за кожен день прогулу: 08.07.2019 – 13.07.07.2019 (ранкове та вечірнє тренування) та 15.07.2019 (ранкове тренування). Із актами тренер-викладач був ознайомлений. Будь-які письмові пояснення Володимир Самчук надати відмовився.

Для ознайомлення колективу із конфліктною ситуацією між працівником та адміністрацією було проведено загальні збори колективу (на зборах були присутні всі працівники, які на момент проведення зборів не перебували у щорічній відпустці). На зборах Самчук Володимир Вікторович знову відмовився надати пояснення з приводу відсутності на робочому місці, а також підписувати протокол зборів. 

У зв’язку із вищевикладеною ситуацією тренер-викладач був звільнений відповідно до чинного законодавства України та правил внутрішнього трудового розпорядку КЗ «СДЮСШОР плавання ЛМР».

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що така ситуація не додає нікому авторитету. За його словами, це недопрацювання керівника установи та його підлеглого. Від конфлікту страждають діти, які займаються у Володимира Самчука і, зокрема, Максим Ткачук, який нині готується до чемпіонату світу серед юніорів в Будапешті. Він переконаний, що через тренера та його амбіції страждають юні спортсмени. Григорій Пустовіт переконаний, що діти повинні мати нормальні умови для тренувань.

Також він наголосив, що якщо не тренер не має бажання працювати, то він повинен піти, а не створювати конфлікти. Григорій Пустовіт закликав усіх керівників структурних підрозділів Луцької міської ради та комунальних підприємств дотримуватися вимог чинного трудового законодавства.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)