1. Головна
  2. Оперативна інформація

Вимушено переміщені особи дякують луцьким кухарям за смачні обіди

Вимушено переміщені особи дякують луцьким кухарям за смачні обіди

Починаючи з кінця лютого, коли Україна зазнала російської збройної агресії і коли до Луцька почали прибувати перші переселенці з півдня, центру та сходу країни, у нашому місті з ініціативи міського голови Ігоря Поліщука запрацював проєкт “Соціальна їдальня”. Його вдалося реалізувати завдяки фінансовій підтримці благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Першу їдальню було відкрито в гімназії №4. А вже згодом, через велику кількість відвідувачів, виникла потреба в облаштуванні ще однієї – вона запрацювала у школі №26. Згодом, у зв’язку зі зростанням попиту, було відкрито третю та четверту точки харчування – у школах №24 та №9.

 

Щодня в соціальних їдальнях Луцька харчуються 1600-1700 осіб з числа вимушено переміщених осіб. А у квітні-травні були дні, коли приходили на обіди і понад 2,5 тисячі людей. За словами директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторії Майбороди, в їдальнях із початку їхньої роботи уже видано 153 тисячі порцій. На це за весь період часу витратили 3 мільйони гривень з міського бюджету.

Цікаво, що співпраці з міською радою на такому рівні немає в жодному іншому регіоні країни. А ця послуга надзвичайно потрібна особливо тим, хто нещодавно приїхав із зони бойових дій і перебуває в стресовому стані, не знаючи як діяти далі. Тому й не дивно, що люди, котрі на собі відчули щиру українську гостинність, вдячні луцьким кухарям за смачні і поживні обіди, солодкі десерти та стиглі фрукти.

 

Директор Луцького комбінату шкільного та студентського харчування Світлана Шмід каже, від'їжджаючи додому після “луцьких гостин”, біженці не рідко залишають приємні відгуки про кухарів закладу та й в цілому про організацію роботи міською радою у цьому напрямку. Такі подяки працівники комбінату зберігають як реліквії й радіють тому, що їх працю та сервіс належно оцінено.

Станом на сьогодні, малюнків, текстів та звернень кухарі назбирали понад півсотні. Деякі з них написані дітьми, однак більшість дорослими. Вимушені переселенці в один голос заявляють: “У Луцьку було смачно, немов удома”. Гості подивовані підбором смачних страв, їх подачею та доброзичливістю кухарів. Кажуть, обов'язково розкажуть усім, що Луцьк — то місто з душею!

 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)