Юлія Вусенко взяла участь у навчальному візиті “Антикорупційні механізми у функціонуванні польського самоврядування”

Секретар міської ради Юлія Вусенко взяла участь у навчальному візиті “Антикорупційні механізми у функціонуванні польського самоврядування. Як викорінити корупцію з менталітету і діяльності самоврядування?”. Візит організували Фундація Лідери Змін та Програма Study Tours to Poland.
Юлія Вусенко розповіла, що у візиті взяли участь депутати міських рад із семи регіонів України. Вона представляла Луцьку міську раду. За її словами, це навчання дуже важливе, адже зміни на нашому шляху до Європейського Союзу будуть стосуватися певною мірою антикорупційного законодавства.
“Зустрічі були побудовані таким чином, що ми розглядали поняття самоврядування в Польщі як на рівні міста, гміни, так і на глобальному рівні, тому останні два дні ми працювали у Варшаві. На усіх рівнях звучала думка, що країну, яка вирішила вступити у Європейський Союз жодним чином не омине питання антикорупційного законодавства. Є вибудувані певні механізми, відповідно до яких контроль з кожним роком посилюється. Прозоро проводиться аналіз рішень, які приймає рада, закупівель, які проводяться через електронні торги. Велику роль також відіграє впровадження різних грантів і програм, які реалізовуються спільно із країнами Європейського Союзу”,- зазначила Юлія Вусенко.
Учасники візиту мали можливість поспілкуватися з Головою Правління Фундації Свободи, організації, що виконує функції громадського контролю щодо органів адміністрації, започатковує багато ініціатив у цій сфері. Особливо активно вони себе зарекомендували під час компанії “Не бери і не давай”. Вони систематично здійснюють моніторинг сайту Люблінської міської ради. Також виставляють для публічного перегляду інформацію про те, чи мають родинні стосунки депутати міської ради з працівниками міської ради.
Ще у Любліні обговорили теми боротьби з корупцією очима підприємців та роботодавців, а питання взаємин бізнесу - з органами адміністрації. Люблінський підприємець, Голова Асоціації Роботодавців “Левіатан”, Голова Ради Підприємства Люблінщини Даріуш Йодловскі розповів, як на практиці проводяться тендерні закупівлі. Яким чином подалати при цьому корупційні схеми.
Юлія Вусенко акцентувала, що під час перебування у місті-партнері Любліні почула багато схвальних відгуків про спільні програми, які реалізовуються з 1996 року. На прикладі Любліна, який подібний до Луцька, учасникам навчань було цікаво спостерігати поняття публічної адміністрації у Польщі. Розглянули механізми, які дозволяють приймати рішення, виносити на рівень публічної площини, щоб усі зацікавлені особи могли моніторити, що відбувається у міській раді Любліна. Тобто побачити, яким чином приймаються ті чи інші рішення.
Про диспонування коштами з цільового резерву і прозорість публічного життя учасникам навчального семінару розповідав Голова Ради мікрорайону Поніквода Томаш Малецкі. Корисною і цікавою була зустріч з генералом поліції, радником мера Любліна і маршалка Люблінського воєводства, колишнім воєводським Комендантом поліції в Любліні, Катовіцах (шеф Сілезійського гарнізону) та Комендантом поліції у Варшаві Даріушом Джяло. Він розповів, як на практиці протидіяти корупційним механізмам.
Наступного дня відбувся візит до гміни Конопніца, де самоврядування зі зразковим управлінням. Там познайомилися з аспектами функціонування самоврядування у контексті прозорості роботи, поспілкувалися з війтом гміни Мірославом Жидеком. У контексті проведених зустрічей на території Люблінського воєводства відбувся тренінг на теми суспільної довіри і прозорості публічного життя.
У Варшаві учасники навчального візиту вивчали досвід багаторічних програм щодо протидії корупції у різних сферах публічного життя, який презентували директор програми “Відповідальна держава” Гжегож Маковскі та координатор цієї програми Гражика Копіньска. З досвідом Польщі в антикорупційній діяльності в органах місцевої влади познайомив голова Конституційного Суду в 2006-2008 роках Єжи Стемлєнь. Товариство “Нормальна Держава” провело презентацію основ компанії “Не даю, не беру”, відбулися інші практичні заходи, які можна буде застосувати у роботі в боротьбі з корупцією в Україні.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)