1. Головна
  2. Оперативна інформація

З 1 березня відбудеться монетизація cубсидій за житлово-комунальні послуги

Директор департаменту соціальної політики Вікторія Майборода під час оперативної наради наголосила, що Постановою КМУ від 06 лютого 2019 року № 62 внесено зміни щодо надання населенню житлових субсидій. Так, з 01 березня 2019 року запроваджується надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі, тобто субсидія виплачуватиметься грошима безпосередньо громадянам. Субсидіанти отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Цей механізм застосовується до одержувачів, яким субсидія призначена на поточний опалювальний період, починаючи з жовтня по грудень 2018 року.

Громадянам, які одержують пенсії, субсидія буде виплачуватись Пенсійним фондом разом з пенсією.

Громадянам, які не одержують пенсії, субсидія буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк через платіжну систему “Система термінових переказів “Швидка копійка” або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

Для отримання грошового переказу необхідно звернутися у відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Тим громадянам, які звернулися вперше за субсидією у 2019 році, субсидія буде надаватися у грошовій формі . Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Вікторія Майборода наголосила, що рішенням виконавчого комітету від 06.02.2019 № 58-1 затверджено Порядок надання адресної грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, електричної енергії громадянам на 2019 рік з коштів міського бюджету. Ця сума становить 500 гривень на пільговика та кожного члена родини.

Також Вікторія Майборода зазначила, що з 1 травня розпочнеться монетизація пільг. Це буде черговий етап реформи.

Директор департаменту соціальної політики попередила, що якщо громадяни матимуть борг за комунальні послуги більше 340 гривень, то вони автоматично втрачають право на отримання субсидій. За її словами, після оплати боргу вони будуть змушені по-новому подавати документи на призначення субсидії.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)