1. Головна
  2. Оперативна інформація

З 11 травня у Луцьку послаблять умови карантину

Сьогодні депутати Луцької міської ради зібралися на позачергове засідання 78-ї сесії міської ради в режимі аудіо/відеоконференції. У порядку денному два питання.
Першим обранці громади розглянули питання “Про внесення змін до рішення міської ради від 16.03.2020 №72/4 “Про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у м. Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу, з метою запобігати розповсюдженню захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19”.

Згідно з рішенням: “1. Внести зміни до пунктів 1, 4 рішення міської ради від 16.03.2020 №72/4, виклавши їх в такій редакції:
п.1. З 16 березня 2020 року до закінчення карантину тимчасово зупинити роботу таких об’єктів загального користування незалежно від форми власності та підпорядкування, розташованих у м. Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу:
- з проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, індивідуальних тренувальних занять (біг, хода, їзда на велосипеді, рух на активних візках спортсменів з інвалідністю), спортивних навчально-тренувальних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211, зі змінами, за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- кінотеатрів, фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, дитячих розважальних клубів та центрів, крім зоопарку;
- торговельно-розважальних центрів (крім закладів торгівлі та побутового обслуговування населення, розміщених в торгово-розважальних центрах) та нічних клубів;
- ринків, ярмарків та інших місць масової торгівлі, крім сільськогосподарських ярмарків, місця яких визначені розпорядчими документами міської ради або виконавчого комітету та агропродовольчих ринків, які є операторами ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, за умови дотримання усіх встановлених протиепідемічних вимог;
- закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках просто неба за умови забезпечення дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як двох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), діяльності з надання зазначених послуг зі здійсненням адресної доставлення замовлень та замовлень на винос за умови, що суб’єкт господарювання, який проводить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту і перебування відвідувачів, крім часу приймання їжі, у засобах індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Дозволити діяльність:
- магазинів, об'єктів побутового обслуговування населення;
- тимчасових споруд;
- музеїв, музеїв просто неба, галерей та історико-культурних заповідників відповідно до подання керівника закладу культури та за рішенням власника (органу управління). Безпосередній приймання відвідувачів може здійснюватися за рішенням власника (органів управління) та за умови забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- бібліотек щодо видачі книг та дистанційної роботи, без роботи читальних залів;
- з проведення у театрах, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів, які не передбачають одночасного зібрання великої кількості осіб (до 50 осіб), без глядачів за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- адвокатів, нотаріусів, аудиторів та психологів.

Для усіх підприємств, установ, закладів, що здійснюють торгівлю, обслуговування та іншу діяльність встановити максимально допустиму одночасну кількість відвідувачів з розрахунку 10 кв.м. на одного відвідувача та організувати забезпечення персоналу (зокрема захист очей, обличчя, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту.

Заборонити проведення вуличних концертів, виступів окремих музикантів.
п. 4. Керівникам підприємств, установ, торговельний закладів забезпечити за допомогою розмітки в касовій зоні, у відділах де можливе утворення черг, та у разі необхідності на вході, відстань між відвідувачами не менше 1,5 метри, а також встановлення дезінфекторів для обробки продуктових кошиків і візків. Видавати кожному відвідувачу одноразові рукавички, у разі неможливості забезпечити дезінфектори на вході. Здійснювати регулярне додаткове прибирання та дезінфекцію приміщень”.

Депутати підтримали відповідний проєкт рішення. Воно набирає чинності з 11 травня 2020 року.

Також згідно з постановою Кабміну з 11 травня дозволяється відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)