1. Головна
  2. Оперативна інформація

З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки відкрили виставку світлин з колекції родини Драгоманових-Косачів

З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки відкрили виставку світлин з колекції родини Драгоманових-Косачів

Мистецький салон “Лесина світлиця" — авторський проєкт Тетяни Ціхоцької, що реалізовується за підтримки Луцької міської ради, в рамках заходів з нагоди 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки.

Сьогодні у приміщенні будинку Косачів, що на вулиці Драгоманова, 23, відбулась презентація виставки світлин “Цвіт Косачів-Драгоманових”. На відкриття завітали Луцький міський голова Ігор Поліщук, заступник міського голови Ірина Чебелюк, директор департаменту культури Тетяна Гнатів, представники обласної влади, Волинського національного університету імені Лесі Українки та мистецтвознавці.

 
 
 

“Безумовно, що напередодні такої визначної дати — 150-річчя Лесі Українки, ми згадуємо життя та творчість нашої видатної землячки, письменниці. Протягом багатьох років нам нав'язували бачення Лесі Українки, як слабкої жінки, хоча насправді це зовсім не так. Ті заходи, що відбуватимуться протягом року, по-новому розкриватимуть її постать”, - зауважив під час виступу міський голова Ігор Поліщук. Він висловив окрему вдячність Тетяні Ціхоцькій за організацію проєкту.

 

 Долучився до слів вдячності і ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Антолій Цьось. “Важливо, щоб ми донесли слово Лесі Українки до кожного, якомога ширше розкрили та презентували її творчість”, - наголосив він.

 

 Автор проєкту Тетяна Ціхоцька розповіла, що виставка готувалася тривалий час. Важко було знайти саме якісні фото тих часів, які б занурили у той період, аби був відчутний дух Лесі Українки.

 

За словами директора департаменту культури Тетяна Гнатів, тут протягом року відбуватимуться різноманітні заходи: презентації, концерти, конкурси, вистави. “Сподіваємось, що “Лесина світлиця” стане ще й туристичної родзинкою у нашому місті. Ми будемо робити все, аби розвивати цей митецький простір”, - зазначила вона.

 
 
 
 
 

 

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)