З початку цього року виявлено та задокументовано 18 фактів продажу фальсифікованих спиртних напоїв з рук
В умовах сьогодення алкогольні напої належать до товарів, які найбільш часто фальсифікуються. Це пов'язано з тим, що реалізація цих товарів приносить великі доходи і виробникам, і реалізаторам, тому спокуса підробити і тим самим збільшити обсяги реалізації цієї продукції шляхом розведення водою або технічним спиртом завжди має місце. При цьому моральна сторона "виконавців" таких підробок не хвилює. Випадки отруєння недоброякісними алкогольними напоями зі смертельним кінцем і тяжкими наслідками для здоров'я людини фіксуються дуже часто.
Основну шкоду життю і здоров'ю людини наносить фальсифікація алкогольних напоїв шляхом часткової або повної заміни етилового спирту технічним, який містить у своєму складі підвищену кількість сивушних олій, метилового спирту, альдегідів, кетонів, фурфуролу, що викликають отруєння різного ступеня важкості і навіть смерть. Крім того, при вживанні метилового спирту можлива часткова або повна втрата зору.
Утім, при покупці горілки людям варто бути обережними, щоб не придбати фальсифікат. Найперше зверніть увагу на ціну – у теперішній час вартість однієї пляшки горілки аж ніяк не може становити 15 гривень. Жодне з легальних підприємств вино-горілчаної промисловості не має такої відпускної ціни. Тим не менше пляшки з відповідними етикетками і марками акцизного збору за «смішною» ціною є на полицях деяких торгівельних закладів.
З початку цього року за наслідками проведення профілактичних заходів та цільових відпрацювань ринків м. Луцька інспекторами муніципальної дружини Луцької міської ради виявлено та задокументовано 18 фактів продажу фальсифікованих спиртних напоїв з рук.
Складено 18 адміністративних протоколів за ст. 156 КУпАП , які направлені на розгляд Луцького міськрайонного суду. Санкція цієї статті передбачає накладення штрафу від 510 до 4250 гривень.
Співробітники муніципальної дружини Луцької міської ради і надалі проводитимуть інтенсивну роботу по викоріненню фактів виготовлення та реалізації фальсифікованих спиртних напоїв на території міста.
Звертаємось до жителів міста: перш, ніж придбати дешеві спиртні напої сумнівної якості, задумайтесь про наслідки, які можуть настати після їх вживання.
Просимо не проходьте мимо повз осіб, які займаються таким видом «підприємницької діяльності», адже зазнати шкоди від вживання такої продукції можуть ваші знайомі та рідні.
Телефонуйте в групу оперативного реагування Луцької міської ради за телефоном 15-80 та муніципальну дружину за телефоном 28-33-58. По кожному повідомленню буде проведено перевірку, винні будуть притягнуті до відповідальності.
Дякуємо за розуміння проблеми і сподіваємось на допомогу жителів міста.
Відділ муніципальної дружини (283358)