За багаторічними спостереженнями епідемію сезонного грипу слід очікувати в лютому – березні 2012 року
За даними щоденної оперативної інформації лікувально - профілактичних закладів м. Луцька та Луцького району випадків захворювань на грип в регіоні на цей час немає. Внаслідок моніторингу, проведеного вірусологічною лабораторією обласної санепідстанції, встановлено, що зараз циркулюють збудники парагрипу та аденовірусної інфекції.
Показник захворюваності на ГРВІ населення за останній тиждень не перевищує розрахунковий епідемічний поріг 143,5 і становить 104,1 на 10 тисяч населення у м. Луцьку та 14, 9 по Луцькому району, при розрахунковому 68 на 10 тисяч населення. В порівнянні з минулим тижнем захворюваність зросла на 47 % у Луцьку та на 11 % по району.
Всього за тиждень захворіло 2384 осіб, з яких 1453 – це діти до 17 років (61%). Госпіталізовано 19 осіб (0,8 % від захворілих), серед госпіталізованих -74% діти .
Рівень захворюваності в дитячих організованих колективах свідчить про відсутність локальних спалахів інфекції.
Єдиним ефективним методом специфічної профілактики грипу є щеплення. Проти грипу у м. Луцьку та Луцькому районі вакциновано 1277 осіб, 314 з яких - діти. В м. Луцьку є достатньо вакцин «Ваксігрип» та «Інфлувак», імунітет виробляється через 7 - 14 днів.
До груп підвищеного ризику тяжкого перебігу грипу і його ускладнень, яким слід у першу чергу робити щорічні щеплення проти сезонного грипу, належать усі особи віком понад 50 років (особливо понад 65 років), діти і дорослі з хронічними хворобами серця, легень, нирок, печінки, крові, нервової системи, усі хворі на цукровий діабет, діти віком до 5 років. Також щепленням підлягають працівники охорони здоров'я та інших сфер обслуговування населення.
Зробивши щеплення проти сезонного грипу, Ви можете бути цілком спокійні щодо захворювання у себе, а надто щодо ускладнень від грипу, а також, що не принесете хворобу в сім'ю.
Існують також прості не специфічні протиепідемічні методи:
- повноцінне харчування з включенням в раціон харчування вітамінів та загальнозміцнююючих засобів, прогулянки на чистому повітрі;
- часте провітрювання та вологе прибирання приміщень;
- гігієна рук, дотримання кашлевого етикету;
- відмова від відвідування місць скупчення великої кількості людей;
- використання захисної маски на обличчя при контакті з хворим;
- обов′язкова ізоляція хворого тощо.
Санітарно-епідеміологічна станція м. Луцька та Луцького району
(720629)