1. Головна
  2. Оперативна інформація

За крок до реалізації нового міжнародного проєкту

За крок до реалізації нового міжнародного проєкту

Вже невдовзі в Луцьку стартує черговий цікавий проєкт «Таємниці двох веж: просування історичної спадщини Луцька та Любліна за допомогою інноваційних технологій». Сьогодні Луцький міський голова Ігор Поліщук підписав з Міністерством інвестицій та економічного розвитку Республіки Польща, що є Керуючим органом Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, грантовий договір про його реалізацію.

Спрямований на промоцію памʼяток Старого міста, проєкт стане своєрідним продовженням уже відомого лучанам великого інфраструктурного проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна».

 

Одним з основних заходів проєкту стане створення мобільного додатку з доповненою реальністю, який дозволятиме сканувати розміщені на пам'ятках архітектури міста Луцька піктограми й активувати віртуальних анімованих 3D героїв з інтерактивним функціональним наповненням (прослуховування розповідей про історичні місця, постаті, міфи та легенди, огляд середньовічного одягу, предметів вжитку тощо). На історичних пам’ятках буде розміщено спеціально розроблені піктограми у формі стародавніх родинних гербів, логотипів тощо, що будуть взаємодіяти з мобільним додатком.

 

Окрім того, заплановано створення спільного промоційного відеоролика для популяризації пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна, проведення круглого столу в режимі онлайн на тему «Життя в середньовічному та ранньомодерному Луцьку та Любліні» та розробка науково-популярного електронного буклету «Будні історичного Луцька та Любліна».

Грант для Луцька ‒ 33,093 тис. євро.

Співфінансування з бюджету Луцької громади ‒ 3,677 тис. євро.

 

Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності