1. Головна
  2. Оперативна інформація

За рівнем оплати праці місто Луцьк займає другу позицію в області

      Сьогодні у залі засідань Луцької міської ради відбулося спільне засідання комісії Волинської обласної державної адміністрації з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (у відеоселекторному режимі), міської комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста. 

          Серед підприємств, які мають борги із заробітної плати, було назване Луцьке підприємство електротранспорту. Заступник Луцького міського голови Лариса Соколовська пояснила, що не надійшла державна субвенція у розмірі 1,3 мільйона гривень  у грудні місяці, не встигло у кінці року переказати казначейство на підприємство 97тисяч гривень, які було виділено з  міського бюджету. Лариса Соколовська також зауважила, що було проведено соціологічне дослідження, яке показало, що у місті електротранспортом послуговується більше громадян пільгових категорій, ніж передбачено державної дотацією. Також вартість проїзду у тролейбусі (1 гривня)  не покриває затрат на перевезення, тому проводиться робота щодо збільшення її на 25 копійок.

       За рівнем оплати праці місто Луцьк займає другу позицію ( 2496 грн.) в області після Нововолинська, де середня заробітна плата становить 3018 гривень.

       Після роботи у відеоселекторному режимі начальник управління економіки міської ради Любов Кавпак детальніше поінформувала присутніх про стан виплати заробітної плати на підприємствах міста Луцька. Зокрема, станом на 01.01.2013 загальна сума боргу із виплати заробітної плати

 по місту складала 4135,3 тис. грн, із якої понад 54 відсотки припадає на економічно активний сектор. Загальна сума боргу на 774,8 тис. грн (або на 15,8 %) менше, ніж на початок попереднього року.

        За даними моніторингу стану виплати заробітної плати 5 економічно активних підприємств на 1 січня 2013 року не виплатили своїм працівникам 2240,0 тис. грн заробітної плати. Кількість економічно активних суб’єктів господарювання, що боргують працівникам із оплати праці, протягом попереднього року зменшилась більш, ніж удвічі: на початок 2012 року їх було 11, станом на 01.01.2013 до цього переліку увійшло 5 таких підприємств міста. При цьому, сума заборгованості з виплати заробітної плати найманим працівникам економічно активних підприємств протягом 2012 року зросла більш, ніж на третину (на 591,1 тис. грн. або 35,8 відсотків).

       Протягом січня місяця сума заборгованості із виплати заробітної плати скоротилась лише на Луцькому підприємстві електротранспорту (із 940,0 тис. грн до 712,7 тис. грн)

 

       В місті значно зменшилась кількість підприємств, які забезпечують за виконану роботу середню заробітну плату в розмірі, меншому за гарантовану державою мінімальну заробітну плату. Якщо у січні 2012 року таких підприємств було 44, то в грудні налічувалося лише 9 підприємств, які нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше, ніж 1134,0 грн. Варто зазначити, що у листопаді 2012 таких підприємств було п’ять. Поповнили перелік підприємств із низьким рівнем середньої заробітної плати найманих працівників за результатами грудня місяця ВАТ Луцьке ВТШП «Волинь», підприємство «Візор», ТзОВ фірма «Бріс», ЛФ «Руно» ТзОВ «Комерс», ПП «АТП № 1», ТзОВ «Агрос СП», ТзОВ «Фелічіта-Сервіс». Вийшли із цього переліку в грудні ПВТП «Світязь», ЗАТ «Західпромбуд», ТзОВ «Захід-риба». Любов Ковпак попросила керівників окремих підприємств із зазначеного переліку, які були запрошені на засідання робочої групи,  пояснити причини низької заробітної плати. 

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

    (777904, 777946, 724727, 720665)