1. Головна
  2. Оперативна інформація

Задля безпеки громадян та довкілля

Задля безпеки громадян та довкілля

       Відомо, що у житлових будинках знаходиться різноманітне інженерно-технічне обладнання: системи водопостачання і водовідведення, газопостачання і димовідведення, опалення і вентиляції, електро-,  радіо телекомунікації, різні електричні, механічні прилади, ліфти, бойлери та ін. При порушенні правил  технічної експлуатації житлового фонду, норм і правил  з ОП вище перераховане обладнання створює загрозу виникнення різноманітних аварійних ситуацій.

       Безпечному проживанню людей у будинках може загрожувати також порушення правил експлуатації зданих в оренду приміщень, у яких розташовані малі підприємства, магазини, бари тощо.

       Але дуже часто, на жаль, аварії трапляються внаслідок необережної поведінки людей, які там проживають.

       Легковажне поводження з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних наслідків. Щоб зменшити цю трагічну статистику, з метою попередження надзвичайних ситуацій та випадків побутового травматизму у навчально-методичному центрі цивільного захисту безпеки життєдіяльності Волинської області проведено семінар із завідувачами (інструкторами) консультаційних пунктів ЖКП, сільських та селищних рад.

       Осередком просвітницько–інформаційної роботи і пропаганди знань серед населення  з питань захисту  та дій у надзвичайних ситуаціях є консультаційні пункти.

       Зразком для їх облаштування є “Примірне положення про консультаційний пункт з питань ЦЗ при житлово-експлуатаційних  організаціях та сільських (селищних) радах області”, затверджене розпорядженням голови облдержадміністрації №477 від 22 листопада 2011 року.

       Саме про вимоги цього документу, про правила безпеки, котрих необхідно дотримуватись в повсякденному житті, підвищення ролі консультаційних пунктів у  вирішенні проблемних питань і йшла мова під час семінару, учасники якого обмінялись інформацією щодо облаштування консультаційних пунктів.

       На завершення семінару його учасники разом з керівництвом НМЦ ЦЗ та БЖД завітали на навчальну екскурсію до консультаційного пункту Липинської сільської ради, кращої в Луцькому районі, де сільським головою вже не один десяток років є Гусак Богдан Петрович. Там вони мали нагоду ознайомитись з наповненням  консультаційного пункту, відео матеріалами  та іншими засобами наочності.

       Побували учасники семінару в консультаційному пункті ЖКП №3 м. Луцька, де директором є Закревський Олександр Володимирович, а відповідальним працівником з питань цивільного захисту  Марчук Світлана Іванівна. Присутнім було запропоновано ознайомитись з документацією консультаційного пункту, засобами наочності та роботою. Учасники  семінару здобули чимало знань щодо організації діяльності консультаційного пункту.

 

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Волинської області