1. Головна
  2. Оперативна інформація

Замор риби на Кічкарівських ставках, який призвів до поширення смороду

Замор риби на Кічкарівських ставках, який призвів до поширення смороду

Протягом минулого тижня до групи оперативного реагування 15-80 неодноразово надходили звернення громадян про неприємний запах в районі вул.Ковельської, а також у соціальних мережах були опубліковані фото та повідомлення про мертву рибу в одному із ставів.

 

Реагуючи на звернення громадян працівниками відділу екології міської ради проведено обстеження водойм, організовано забір води для лабораторного дослідження та прибирання мертвої риби.

 

Працівники лабораторії Волинського центру з гідрометеорології зазначили, що у досліджених зразках води виявлено дуже низький вміст кисню БСК- 2,5мг/л одиниць, при нормі в літню пору для водойм рибогосподарського призначення від 6 мг/л і вище, а також високу температуру води +29ºС. Такі умови як правило призводять до замору риби, що неодноразово відбувається на міських ставках, які мають не значну глибину, дуже повільний водообмін, оскільки створені на малих річках з незначним об’ємом природного стоку, надмірно нагріваються при високій температурі повітря влітку, розміщені у районах щільної забудови та міської інфраструктури (асфальтовані дороги, стоянки автотранспорту, каналізаційні колектори тощо) .

Звертаємо увагу населення, яке проживає в районі Кічкарівських ставів від пр.Стефаника до вул.Ковельської, вул.Кічкарівської, вул.Миру-Ломоносова про незадовільну якість води у ставках та рекомендуємо утриматись від любительського рибальства на території ставів.

 

При цьому зауважуємо, що причинами погіршення якості води у ставках є розорювання та влаштування городів у прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах водних об’єктів, використання органічних та мінеральних добрив, що змиваються у воду з городів, а також самовільно влаштовані відведення неочищених стоків у ставки.

Інспекторами департаменту муніципальної варти, працівниками КП “Луцькводоканал”, ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс”, як балансоутримувачем мереж зливної каналізації, періодично проводяться рейдові перевірки щодо правомірності влаштування водовідведення, як зливових та господарсько-побутових стоків з приватних будинків у районах прилеглих до водних об’єктів (річок, ставків).

 

Про факти самовільно влаштованого громадянами водовідведення господарсько-побутових стоків з порушенням технічних умов просимо повідомляти групу швидкого реагування департаменту муніципальної варти за телефоном 066-102-1102; 067-000-0679  з 6.00 до 23.00 год. та відділ екології міської ради за тел. 72 46 08 з 8.00 до 17.00.

 

Відділ екології Луцької міської ради