1. Головна
  2. Оперативна інформація

Запрошуємо громадськість до обговорення пропозицій щодо перейменування назв вулиць міста відповідно до рекомендацій робочої групи з питань організації виконання заходів, спрямованих на звільнення від впливу та наслідків комуністичної ідеології в усіх сфер



№ з/п

Назва вулиці, що підлягає перейменуванню

Історична довідка

Історична назва (якщо є відомості)

Пропозиція для перейменування

Інформаційна довідка

1

Володарського

Політичний діяч, російський більшовик єврейського походження, причетний до боротьби проти незалежності України, організації голодоморів та політичних репресій.

Старої назви нема

Данила Шумука

Дисидент, учасник національно-визвольної боротьби, член Української Гельсінської групи, член КПЗУ з 1932, в’язень польських концтаборів (1935–1939). 42 роки, 6 місяців і 7 діб ув'язнення в польських, німецьких і російських тюрмах, таборах, на засланні.

2

Ванди Василевської

Письменниця, перешкоджала процесу українізації шкіл у повоєнній Західній Україні.

Перша назва - Піонерська

Валерії Новодворської

Відомий російський правозахисник, засновник партій «Демократичний союз та «Західний вибір», політв’язень радянських тюрем.

 

3

Вацлава Воровського

Один з організаторів масових репресій проти духовенства.

Перша назва до 1961 року – Лобачевського

 

Павла Пащевського

З грудня 1919 року по 6 травня 1920 року Павло Пащевський був учасником та капеланом славнозвісного Першого Зимового походу.

У травні 1927 року він був призначений настоятелем Луцької Чеснохресної церкви і одночасно законовчителем Луцької Української Гімназії. На цих посадах залишався у Луцьку до 1939 року. Він був організатором цієї першої і єдиної української (з українською мовою богослужіння) парафії у Луцьку.

4

Фурманова

Російський письменник, військовий і політичний діяч.

 

Об’єднала колишні вулиці Вузька і Тепла. Окремої старої назви немає.

Олекси Алмазова

Активний учасник Української революції 1917-1921 років, генерал-хорунжий армії УНР.

5

Бойка

Діяч КПЗУ. Обіймав керівну посаду у комуністичній партії – був секретарем Станіславського, Холмського та Волинського окружкомів КПЗУ.

КПЗУ входила до Комуністичної робітничої партії Польщі, яка у свою чергу фінансувалася з Компартії СРСР. Головною метою діяльності було –встановлення радянської влади;

Попередня назва з 1940 гору – Низинна.

Евгена Сверстюка

Громадський діяч, політвязень радянського режиму, мислитель, письменник, перекладач, публіцист, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, кавалер ордена Свободи, уродженець і великий патріот Волині.

6

Коротченка

Боровся проти українського національного руху, виступав проти політики українізації.

Старої назви нема

Миколи Куделі

Український шевченкознавець. Учасник національно-визвольного руху за незалежність України, політв'язень.

7

Макаревича

Діяч КПЗУ.

КПЗУ входила до Комуністичної робітничої партії Польщі, яка у свою чергу фінансувалася з Компартії СРСР. Головною метою діяльності було –встановлення радянської влади;

Старої назви нема

Ростислава Волошина

Полковник Української повстанської армії, комендант тилу УПА, заступник головного командира УПА, Генеральний секретар внутрішніх справ Української головної визвольної ради, боровся за визволення України від нацистських і більшовицьких окупантів.

8

Коцько

Діяч КПЗУ.

КПЗУ входила до Комуністичної робітничої партії Польщі, яка у свою чергу фінансувалася з Компартії СРСР. Головною метою діяльності було –встановлення радянської влади;

Старої назви нема

Олекси Ошуркевича

Волинський краєзнавець, заслужений працівник культури України, лауреат Всеукраїнських премій імені Павла Чубинського та імені Володимира Гнатюка.

9

Жовтнева

Названо на честь Жовтневої революції більшовиків

Стара назва – Хмільна, до 1947 року.

Волноваську

Луцьк віднедавна є містом-побратимом Волновахи на Донеччині. У місті Волноваха назвали одну з вулиць Луцькою.

10

Вереснева

Названо на честь 17 вересня 1939 року

Старої назви нема

Борохівська

Вулиця, яка виходить в районі Теремно з Луцька, йде в сторону села Липини, а далі за напрямком до села Борохів

       До 15 травня 2016 року усі охочі можуть подавати свої пропозиції у відділ зв'язків з громадськістю Луцької міської ради, або на електронну пошту: vzg@lutskrada.gov.ua