Запрошуємо молодь Луцька відсвяткувати «Ніч на Івана Купала»

Святкування розпочнеться 06 липня о 19 00, на пляжу р. Стир, що в Центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки. Захід підтриманий відділом у справах сім`ї та молоді Луцької міської ради та особисто його керівником – Олексієм Веремійчиком.
Програму розпочне майстер-клас із плетіння вінків, також будуть змайстровані основні символи свята – фігурки Купала та Марени. Далі розпочнеться активна пісенно-розважальна програма із народними танцями під «живу музику» гурту «Троїсті музики» із м. Ківерці. Продовженням заходу будуть: прикрашання Купайлиці, традиційні ворожіння, пускання вінків на воду, стрибки через багаття. На завершення учасників чекає багаття високої ватри та співи патріотичних пісень у молодіжному колі.
Історична довідка.
Традиційним заходом українського народу є святкування «Ночі на Івана Купала». Свято має змішане язичницько-християнське походження. Це свято молоді – Купало або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято. Йдеться про народження Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня. Після поширення християнства давнє народне свято Купала в результаті християнського впливу почало називатися святом Івана Купала.
Свято Купайла відбувалося саме в період, коли сонце приходило до зеніту – найвище піднімалося над землею, давало найбільше тепла і світла, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягала свого апогею, все нестримно росло, розцвітало, множилося, раділо життю.
Це свято припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця – Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця – Ярила. В цей час небесне світило перебуває у куполі – найвищій небесній точці, тому дні тоді найдовші, а ночі – найкоротші.
Головні персонажі свята – Купало та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Ці дві дійові особи обираються хлопцями та дівчатами або виготовляються як опудала. Таке поєднання гілка верби – Купайлиця.