1. Головна
  2. Оперативна інформація

Засмічення каналізаційних мереж залишками їжі призводить до масових аварійних ситуацій у період свят

У час Новорічних та Різдвяних свят стрімко зростає кількість аварійних ситуацій на водопровідних мережах, масово утворюються закупорювання труб та серйозні засмічення каналізаційних мереж, в результаті чого каналізація стає непридатною до використання.

Люди викликають бригади аварійників, які змушені працювати в посиленому режимі, але кількість закупорювань труб у святковий період часто перевищує можливості аварійних служб. Призводять до закупорювання каналізаційних мереж самі ж споживачі, які використовують унітаз замість смітника і зливають туди все без розбору – жири, зіпсовані салати, залишки їжі тощо.

На жаль, більше половини каналізаційних мереж у Луцьку та навколишніх селах є застарілими, а кількість відходів, які люди зливають в каналізацію, з року в рік лише зростає. В результаті створюються численні затори і поломки в роботі каналізації. Часто навіть одна людина може створити проблему для цілого будинку, викинувши в каналізацію непридатні для цього залишки їжі, або й речовини неорганічного походження. У результаті створюються затори, які дуже важко ліквідувати.

КП «Луцькводоканал» наголошує – каналізація не призначена для зливу залишків їжі чи будь-яких інших відходів, окрім стоків води та нечистот! Закликаємо споживачів виважено і відповідально ставитися до використання каналізаційних мереж, аби не зіпсувати свято собі й своїм сусідам.

 

КП «Луцькводоканал»