1. Головна
  2. Оперативна інформація

Затвердили норми витрат та розмір батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Луцька

Відповідне рішення ухвалили сьогодні на засіданні виконкому. Як пояснила начальник управління освіти Зіновія Лещенко, у зв’язку із зростанням вартості продуктів харчування з 01 січня 2019 року пропонується встановити грошові норми витрат на харчування однієї дитини в день

- у групах загального розвитку закладів дошкільної освіти та в закладі дошкільної освіти № 36, що в складі комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс «Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського» Луцької міської ради Волинської області»: для дітей віком до 3-х років – 25,00 грн; для дітей віком від 3-х до 7-ми років (в тому числі для дітей класів віком 6 років) – 30,00 грн; для дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: до 3-х років – 25,00 грн, від 3-х до 7-ми років – 30,00 грн.

У санаторному закладі дошкільної освіти № 29:

для дітей віком до 3-х років – 35,00 грн;

для дітей віком від 3-х до 7-ми років – 40,00 грн.

У групах компенсуючого типу закладів дошкільної освіти №№ 5, 9, 21, 39, 38 для дітей віком до 3-х років – 25,00 грн; для дітей віком від 3-х до 7-ми років – 30,00 грн.

У закладі дошкільної освіти № 28 в групах з цілодобовим перебуванням дітей – 40,00 грн; в групах з 12-годинним  перебуванням  дітей – 30,00 грн.

Встановити, що батьки та особи, які їх заміняють, вносять плату за харчування дітей у закладі дошкільної освіти у розмірі 60 % від вартості харчування на день.

Також пропонується зменшити оплату за харчування дітей у закладах дошкільної освіти у розмірі 50% для батьків, у сім’ях яких є троє і більше дітей.

В оздоровчий період з 03.06.2019 по 30.08.2019 витрати на харчування дітей збільшити на 10% для придбання свіжий овочів та фруктів.

Для дітей закладів дошкільної освіти з сімей, які належать до інших територіальних громад, встановити батьківську плату у розмірі 100% від вартості за харчування на день. У випадку укладання угод про здійснення міжбюджетних трансфертів між Луцькою міською радою та об’єднаною територіальною громадою чи іншим органом місцевого самоврядування й оплати за харчування кожної дитини в розмірі 40% за весь період перебування в закладі дошкільної освіти міста – встановити батьківську плату у розмірі 60% від вартості харчування на день.

Безкоштовне харчування у закладах дошкільної освіти для таких категорій дітей із 1 січня 2019 року встановлять для дітей військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, створених у відповідності до чинного законодавства України, співробітників правоохоронних органів, – на період їх відрядження  для участі в  здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (на підставі довідок, наказів тощо, виданих відповідними уповноваженими органами); загиблих (померлих) військовослужбовців та осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО або учасників здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації; осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО або учасників здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (на підставі копії відповідного посвідчення); працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків; у сім’ях, де сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю;

- у санаторному закладі дошкільної освіти (групах) – для дітей з малими й затухаючими формами туберкульозу, у спеціальних закладах дошкільної освіти (групах), інклюзивних групах – для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку.

У відповідь на запитання Михайла Щура, чи є можливість здійснення міжбюджетних трансфертів від навколишніх сіл та ОТГ на харчування дітей у закладах дошкільної освіти, Зіновія Лещенко зазначила, що переговори у цьому напрямку ведуться. “900 дітей зараз перебувають на черзі у дитсадки. 490 дітей, що проживають за межами міста, відвідують заклади дошкільної освіти нашого міста. Тому фінансування харчування дітей повинне проводитися на паритетних засадах”, -акцентувала вона.


 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)