1. Головна
  2. Оперативна інформація

«Здоров’я громадян - понад усе»

   На цьому під час сьогоднішнього засідання виконавчого комітету наголосив міський голова Микола Романюк  під час розгляду питання «Про взаємодію міських лікувально-профілактичних закладів з обласним  центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

   В.о. начальника управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук, який був доповідачем з вищезазначеного питання, повідомив, що з 1 січня 2013 року набули чинності Закон України «Про екстрену медичну допомогу» та постанова Кабінету Міністрів України «Про норматив прибуття бригади екстреної медичної допомоги на місце події», якими визначено шляхи реформування та діяльності служби екстреної медичної допомоги в Україні.

    За його словами, обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф утворено на базі Луцької станції швидкої медичної допомоги та відділень швидкої медичної допомоги центральних районних лікарень. Він почав функціонувати з 1 квітня 2013 року.

    Щоб забезпечити десятихвилинний доїзд у місті Луцьку, заздалегідь було створено, додатково до діючих станції швидкої медичної допомоги та підстанції (вул. Привокзальна та вул. Словацького), два пункти (амбулаторія загальної практики – сімейної медицини на вул. Бенделіані, 7 – 2007 рік та у поліклініці № 1 на пр. Волі, 66а – 2008 рік). Для повного забезпечення згаданого нормативу є необхідність поступового облаштування пунктів базування бригад екстреної медичної допомоги у приміщеннях амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, які будуть створюватися у  мікрорайонах міста.

    У Центрі медицини катастроф утворено нову структуру – єдину оперативно-диспетчерську службу, яка приймає виклики за телефоном 103 з усієї області та передає їх на бригади, які базуються у відповідних місцях. На виклик  виїжджатиме бригада найближча до пацієнта чи потерпілого.

    За додаткові кошти з обласного та державного бюджету проведено ремонт у переданому приміщенні на вул. Словацького, 28, де розміщено вищевказану службу та закуплено апаратуру, для підвищення оперативної роботи бригад (GPS – навігатори та ін.) і яка вже розпочала роботу.

   Відбулись суттєві зміни в обслуговуванні викликів. Тепер вони діляться на екстрені та не екстрені. У першому випадку допомога надається у межах десятихвилинного доїзду у місті, а у другому - одна година та більше. Не екстрені виклики передаються і обслуговуються закладами первинного рівня медико-санітарної допомоги. У місті Луцьку це питання вирішене два роки тому, коли у поліклініках були утворені пункти невідкладної допомоги. На сьогодні це міські поліклініки № 1, № 2 , № 3, а у найближчій перспективі -  Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1.

   Надалі буде проводитись відпрацювання механізмів чіткої взаємодії між оперативно - диспетчерською службою Центру та пунктами невідкладної медичної допомоги комунальних лікувально-профілактичних закладів, вивчення навантажень на бригади та об'ємів  надання невідкладної медичної допомоги.

    Міський голова Микола Романюк наголосив, що у міської влади налагоджена хороша робота з обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Він наголосив, що планується відкрити пункти, де базуватимуться автомобілі швидкої допомоги у районі 40 кварталу та вулиці Рівненської. Крім того, планується розширення мережі амбулаторій сімейної медицини й при них теж хочуть обладнати пункти швидкої допомоги.

   Також він наголосив, що приділяється увага розвитку невідкладної медичної допомоги. Зокрема, було придбано три нові автомобілі для міських поліклінік.

   Головний лікар Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич підняла питання необхідності добудови приміщення приймального відділення, адже наявних ресурсів не вистачає. Микола Романюк зауважив, що така проблема є, і її необхідно вирішувати.

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 724727, 720665)