Жертвою торгівлі людьми можна стати через соцмережі

За останні 18 років жертвами торгівлі людьми стали 100 тисяч українців. У пошуках легкої долі жінки потрапляють за кордон у сексуальне рабство, а чоловіків використовують для трудової експлуатації.
Яким є механізм такого бізнесу в Україні? Хто потрапляє у тенета работоргівців? Як не стати жертвою торгівлі людьми? Куди звертатися за допомогою? Всі ці питання піднімалися в рамках проведення інтерактивних семінарів для молоді «Протидія торгівлі людьми», організованих цими днями Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у партнерстві з громадською неурядовою організацією «Кампанія А21 Україна». Семінари відбувалися у школах та вищих навчальних закладах Луцька.
Як розповіла координатор по профілактичній роботі «Кампанії А21 Україна» Юлія Саченко, «Кампанія А21» складається з окремих осіб, організацій, звичайних небайдужих людей, які мають намір зробити все можливе, щоб скасувати несправедливість в нашому суспільстві – сучасне рабство, тобто торгівлю українцями й українками, як всередині власної країни, так і за її межами.
«Наша мета полягає у підвищенні обізнаності та пильності серед населення, виявлянні та пропонуванні послуг з реабілітації потерпілим, врятованих після факту торгівлі людьми», – зазначає Юлія.
За словами директора Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліни Галан, до Центру не зверталися люди, які потерпіли від торгівлі людьми.
«На обліку Луцького міського центру соціальних служб СДМ перебувають сім’ї, де дітей виховують родичі, адже їхні батьки перебувають на заробітках за кордоном, – говорить Ліна Галан. – Всі ці люди потенційно перебувають у групі ризику тих, хто потрапляє у сучасне рабство».
Організатори інтерактивів зазначають, що серед шляхів потрапляння у сучасне рабство, – соціальні мережі. Саме там торговці людьми знаходять дівчат, яким пропонують перспективну та високооплачувану роботу за кордоном.
Також «торговці людьми» можуть завербувати дівчину або жінку, пропонуючи їй послуги різних шлюбних агентств. Знайомство відбувається як правило також через Інтернет, а далі дівчатам пропонують зустрітися з потенційним нареченим «заможним, чесним, з серйозними намірами створити шлюб».
Другий популярний метод вербування – через оголошення про працевлаштування у засобах масової інформації чи через незареєстровані кадрові агентства.
Щоб не потрапити на «гачок» новітніх рабовласників, при виїзді за кордон, залишайте копії паспорта своїм рідним, ще одну зберігайте при собі. Якщо ви їдете працювати, обов'язково повинна бути оформлена робоча віза. Підписувати трудову угоду людина має на зрозумілій їй мові у двох примірниках. Також потрібно взяти з собою номери телефонів Посольства України у тій країні, до якої Ви їдете.
Довідково. Назва «Кампанії А21» походить від англ «аbolish» –«скасувати» (скасувати несправедливість у 21 сторіччі). У США у XVIII-XIX утворився рух Аболіціоністів – людей, що боролись за відміну рабства та свободу рабів.
«Кампанія А21» заснована в Греції, має декілька представництв (Австралія, США, Великобританія, Греція, Болгарія, Україна).
Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
(256 042, 290 548, 290 546)