1. Головна
  2. Оперативна інформація

Звернення Луцького міського голови щодо ситуації у місті станом на 19.20 год.

Звернення Луцького міського голови щодо ситуації у місті станом на 19.20 год

Шановні лучани! Шановні жителі громади!

Ситуація у місті стабільна і контрольована. Всі служби установ, організацій та підприємства, які забезпечують  життєдіяльність  міста, працюють у штатному режимі. Я знаходжуся на своєму місці і виконую свою роботу, виконую свої функціональні обовязки.

Сьогодні були перебої з роботою системи оповіщення, з роботою сирен у нашому місті. З цього приводу я записав роз’яснення  того, як працює ця система. А ця система працює наступним чином: управління цивільної безпеки Волинської облдержадміністрації при наявності сигналів від військових  вмикає це оповіщення.

Однак, сьогодні люди не змогли розібратися: чи це тренувальна  оповіщення, чи це реальне оповіщення. Десь не було чути,  виникали  інші проблеми. Тому звернувся до управління цивільного захисту Волинської обласної держадміністрації в найкоротші строки навести  порядок з цим питанням, тому що воно дуже серйозне.

Продовжуємо  допомагати облаштовувати блокпости  та контрольно-пропусткні пункти. Сьогодні у найкоротший строк було виготовлено 45 протитанкових їжаків, які будуть використовуватися на під'їздах до нашого міста, на шляхах, що ведуть до нашого міста для того, щоб не дати проїхати танкам і бронетехніці.

Сьогодні запустив свою роботу центр допомоги військовим, центр допомоги військовим збройних сил України, територіальної оборони, в які люди можуть приносити продукти харчування та інші необхідні засоби.

Окрім того, що такий центр працює у нашому Волинському обласному драматичному театрі ,- такі центри є і по  районах. Всі вони знаходяться  в приміщеннях комунального закладу «Спорт для всіх». На моїй Фейсбук сторінці, на офіційному сайті Луцької міської ради є інформація з приводу того, що саме зараз найбільш необхідно і куди необхідно приносити цю допомогу.

Сьогодні лише за декілька годин роботи одного центрального пункту було отримано величезну кількість допомоги. Я щиро дякую тим людям, які допомагають нам, які допомагають нашим військовим.

Хочу звернутися до власників приміщень, власників магазинів та інших установ для того, щоб ви вимкнули в темну пору доби вивіски,  підсвітку фасадів та інше освітлення,  оскільки воно може нести небезпеку у випадку надзвичайної  ситуації.

Окрім того, хочу звернутися до голів ОСББ : перевірити на дахах наявність невідомих розпізнавальних знаків, які можуть проглядатися з неба і в разі знайдення такого знаку, необхідно його засипати або землею, або накрити іншим предметом, щоб його не було видно. Після цього  горище багатоквартирного будинку необхідно зачинити.

Хочу також звернутися до вас усіх для того, щоб ви користувалися перевіреними джерелами інформації, офіційними джерелами інформації, не піддавалися на провокації і зберігали спокій. Нехай у нас все буде добре і нехай Господь збереже Україну. До зв'язку.

Луцький міський голова Ігор Поліщук