1. Головна
  2. Оперативна інформація

Звернення міського голови Ігоря Поліщука щодо ситуації в громаді станом на 9.00 год

Звернення Луцького міського голови Ігоря Поліщука про ситуацію в громаді станом на 9 ранку 1 березня

Шановні лучани!

Шановні жителі громади!

Вітаю вас!

Обстановка станом на 9 годину ранку в нашій громаді.

Всі установи, всі організації, всі підприємства, які підтримують нормальну життєдіяльність нашого міста і наших сіл, - всі працюють у штатному режимі, всі на своїх робочих місцях і виконують свої функціональні обов’язки.

Громадський транспорт працює. Працює по графіку вихідного дня. Однак, на даний момент, необхідності додавати більше транспорту немає.

Сьогодні ми продовжуємо дооблаштовувати блокпости. Продовжуємо довозити протитанкові їжаки, робити блокпости більш потужними. Застосовуємо нові засоби для зупинки (якщо така буде необхідність) бронетехніки і танків на підходах до нашої громади, до нашого міста.

Багато людей зараз запитують, чи є необхідність ще робити коктейлі Молотова, куди їх можна привозити. Станом на дану хвилину, за попередніми оцінками, в нашій громаді більше 25 тисяч коктейлів Молотова. Вони мають обмежений термін придатності. Тому на даний момент, на мою думку, їх робити більше немає необхідності. Тому що (ще раз наголошу) вони мають обмежений термін придатності. І потім для того, щоб їх знову зробити боєздатними, потрібно проводити певні маніпуляції. Цієї кількості, яка на сьогоднішній день в нас є, - достатньо. В разі необхідності їх знову виготовляти, ми будемо про це повідомляти.

Вчора у нашому місті запрацював психологічний штаб на базі нашого управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на базі школи сімейного життя. Провідні психологи об’єдналися для того, щоб допомагати тим людям, яким в сьогоднішніх умовах дуже важко, які потребують консультацій, які потребують поради психолога, які потребують доброго слова. Тому на моїй сторінці, на офіційному сайті міської ради є відповідні контакти, за якими можна звертатися. Також можна підходити безпосередньо в приміщення Палацу урочистих подій, там де знаходиться наше управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Продовжує свою роботу центр допомоги теробороні. Колосальна кількість людей, тисячі людей приходять в цей центр для того, щоб допомогти нашим захисникам, для того, щоб допомогти теробороні. Я хочу подякувати кожному за вашу допомогу, за вашу підтримку. Я хочу подякувати нашим працівникам, які працюють волонтерами, які працюють в цьому центрі. Це, насправді, колосальна кількість допомоги, яка показує те, що сьогодні Луцьк, сьогодні Волинь — є надзвичайно об'єднана ідеєю і прагненням допомогти, ідеєю і прагненням вистояти і ідеєю та прагненням дати ворогові відсіч. Якщо така необхідність у нашій громаді буде.

Багато людей і далі просять вимикати все світло, вимикати світло і в приватному секторі, і в місті. Повторюю, я вже писав допис щодо цього і в Фейсбуці. Такої необхідності повністю вимикати світло на даний момент немає. Чому? Тому що в умовах нинішнього ведення війни, в умовах нинішніх технологій сил і засобів ведення бою, є світло в місті, чи немає, для ворога не має ніякого значення. Наведення відбувається по супутнику в абсолютній більшості випадків. І за допомогою інших сучасних засобів. А відсутність світла: і в селах повністю відсутнє світло, і в нашому місті, вона не дозволяє патрулювати місто, не дозволяє розшукувати диверсійно-розвідувальні групи. Не дозволяє оглядати автомобілі, переслідувати підозрілі автомобілі. І сьогодні відсутність світла, повна темрява, вона сприяє тому, що мародери можуть обкрадати будинки, можуть обкрадати квартири. Тому що всі ми розуміємо, що частина нашої громади, в силу тих чи інших причин, виїхала за межі міста, за межі громади, за межі області. Тому немає такої необхідності. Прошу зберігати спокій, не піддаватися на різноманітні інформаційні вкиди щодо освітлення і не розповсюджувати паніку. Потрібно зберігати розум холодним.

Відвчора, від 7 години ранку я підписав розпорядження про заборону продажу алкоголю в нашій громаді. Переконливо прошу усіх суб'єктів господарювання дотримуватися цієї заборони. Є окремі випадки, коли громадяни звертаються і повідомляють про тих суб’єктів господарювання, які далі продовжують продавати алкогольні напої. Я хочу сказати, що однозначно буде реагування правоохоронних органів на такі випадки. І після того, як закінчиться війна і ми переможемо, ми запам’ятаємо усіх цих суб’єктів господарювання, які в умовах воєнного часу продавали алкоголь. Я думаю, що ми їм, після того, як ми переможемо, ми їм “подякуємо”. Тому застерігаю від порушень розпорядження щодо продажу алкоголю в умовах воєнного стану.

В нас створений єдиний контактний центр - Комунікаційний центр, який покликаний скоординувати дії волонтерів, силовиків, добровольців, тих хто бажає допомогти, тих хто має намір з -за кордону привезти допомогу. Контакти цього центру також знаходяться в мене на сторінці. Прошу, звертайтеся. Люди, які там працюють, мають відповідний досвід організації процесів, тому запрошуємо звертатися за даними телефонами у випадку того, якщо у вас є якісь запитання, яким чином допомогти, як можна доставити допомогу з-за кордону, де необхідна допомога у підсиленні патрулювання міста і так далі.

Окрім того, хочу сказати, що вчора був створений батальйон оперативного реагування “Луцьк”, завданнями якого буде оборона міста, патрулювання міста, підтримка безпеки і порядку у нашому місті. Більше півтори тисячі людей сьогодні в батальйоні є, люди, абсолютна більшість з яких мають бойовий досвід, які знають, як необхідно працювати в нинішніх умовах, які мають відповідні вміння, знання і навички для виконання бойових завдань в тих умовах, у яких ми сьогодні знаходимося. Батальйон координує свою діяльність з відповідними силовими підрозділами і складається з людей, які, дійсно, вмотивовані. Нашому місту та нашим селам лише спокою, порядку і безпеки! Тому буде здійснюватись патрулювання, буде здійснюватися інша необхідна для підтримання порядку робота. Дякую усім, хто зголосився в цьому батальйоні працювати і хто підтримує порядок у нашому місті.

Ще раз звертаюся до усіх з проханням зберігати спокій. Не піддаватися панічним атакам, не впадати у відчай і довіряти тій інформації, яка надходить з перевірених джерел. Тому що сьогодні інформаційна війна теж є складовою тієї війни, яку веде проти нас агресор. І скажемо, однією із цілей, це є порушення нормального психічного здоров’я громадян. Тому що сьогодні дуже багато робиться для того, щоб зробити отаку дистабілізацію повну і дезорганізацію в містах.

Нехай все у нас буде добре. Нехай Господь збереже і благословить наше місто, Волинь і Україну!

 

Луцький міський голова                                Ігор Поліщук