1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 18.01.2023 м. Луцьк

Про підсумки роботи відділу транспорту за період з 01.01.2022 по 31.12.2022

Для успішного розвитку територіальних громад необхідна розвинута інфраструктура, сучасний транспорт і зручна логістика. Протягом 2022 року відділ транспорту проводив заходи щодо удосконалення та покращання роботи громадського транспорту Луцької міської територіальної громади.

До відділу комунікацій “15-80” за період з 01.01.2022 по 31.12.2022 надійшло 670 звернень, які стосуються роботи громадського транспорту Луцької міської територіальної громади (на 7 % менше ніж у 2021 році). У зверненнях підіймались такі питання: порушення розкладу руху, не зупинка автобуса в пункті зупинки, культура обслуговування пасажирів, взаємовідносини пасажира та водія, працездатність бортових пристроїв, дотримання ПДР водіями, дорожні знаки, стан транспортного засобу, комфортність перевезень, прохання та пропозиція. Усі звернення розглянуті та в установлені терміни надано відповіді заявникам.

Через відділ звернень громадян департаменту ЦНАП до відділу транспорту для розгляду за вказаний період надійшло 297 звернень (за 2021 рік - 293). Звернення стосувались: відсутність транспортних одиниць на лінії; надходили пропозиції щодо внесення змін в схеми руху автобусів; пропозиції щодо розташування пунктів зупинки автобусів; пропозиції щодо розкладу руху громадського транспорту. Усі звернення розглянуті та в установлені терміни надано відповіді заявникам.

За зверненнями громадян працівниками відділу були проведенні перевірки виконання умов договорів на перевезення пасажирів. За результатами перевірок за 2022 рік на перевізників складено 83 акти та винесено 30 приписів, щодо порушення виконання умов договорів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом. За результатами перевірок перевізники на засіданні виконавчого комітету звітувались про роботу на відповідних маршрутах. Чотирьох перевізників попереджено про неприпустимість порушень умов договорів.

У 2022 році проведено конкурси на перевезення пасажирів та визначено перевізника на міських маршрутах №№1, 2, 3, 7, 9, 10, 24, 25, 30. На маршрутах №№1, 2, 3, 9, 10, 24 залучено до перевезень автобуси з екологічним показником Євро-5. Загальна кількість автобусів з екологічним показником Євро-5 на кінець 2022 року становить 58 одиниць.

З метою покращення автобусних перевезень по Луцькій міській територіальній громаді відкрито автобусний маршрут №7 “Дубнівська — Завокзальний ринок”, який забезпечує перевезення мешканців та працівників підприємств по вул.Дубнівській до центральних вулиць та проспектів м.Луцька через напрямок автомобільна дорога М-19, вул. Рівненська, де не було будь-якого автобусного сполучення.

У 2022 році організовано перевезення пасажирів по Луцькій міській територіальній громаді до сіл Богушівка, Забороль, Великий Омеляник, Кульчин, Липляни, Рокині, Брище, Небіжка та оголошено конкурс на перевезення пасажирів до сіл Олександрівка та Антонівка. Зокрема для перевезення мешканців с.Великий Омеляник внесено зміни в схему руху автобусного маршруту №25, для перевезення мешканців с.Богушівка, с.Забороль внесено зміни в схему руху автобусного маршруту №30. Організовано перевезення автобусами з більшою пасажиромісткістю та екологічним показником Євро-2 для мешканців сіл Липляни, Рокині. Рух автобусів у напрямку Луцьк - Рокині та Луцьк — Кульчин організовано по центральних вулицях міста, що прокращило доїзд мешканців цих населених пунктів до центру міської територіальної громади. Організовано перевезення мешканців с.Небіжка, а саме продовжено приміський маршрут №149 “Луцьк — Озерце” до с.Небіжка. Таким чином у мешканців села Небіжка з'явилась можливість доїзду до центру старостинського округу в село Жидичин.

В міру закінчення договорів на перевезення з Волинською ОДА будуть оголошуватися конкурси виконавчим комітетом Луцької міської ради по напрямках: Луцьк — Боголюби, Луцьк — Заболотці.

За перше півріччя 2022 року придбано 17 нових низькопідлогових тролейбусів “Богдан Т-70117”, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах міста. Всього за 2020 — 2022 придбано 29 одиниць. Всі нові тролейбуси працюють на маршрутах міста.

За наслідками прийняття Луцькою міською радою рішення від 27.04.2022 № 31/15 “Про завершення декомунізації з перейменування вулиць міста Луцька та інших населених пунктів Луцької міської територіальної громади” та рішень про перейменування вулиць, відділом транспорту підготовлено, а виконавчим комітетом прийнято рішення від 12.10.2022 № 514-1 “Про внесення зміни до рішення виконавчого комітету від 15.05.2019 № 295-1 “Про затвердження переліку зупинок міського електро- та автомобільного транспорту регулярних пасажирських перевезень”, зокрема щодо перейменування назв зупинок з “Вулиця Федорова” на “Вулиця Героїв-добровольців” (2 зупинки), “Вулиця Матросова” на “Вулиця Ялинова” (1), “Вулиця “Чекаліна” на “Вулиця Ботанічна” (3).

За результатами розгляду звернень громадян відділом транспорту підготовлено, а виконавчим комітетом внесено зміни до рішення від 15.05.2019 № 295-1 “Про затвердження переліку зупинок міського електро- та автомобільного транспорту регулярних пасажирських перевезень”, зокрема щодо встановлення зупинки “Вулиця Наливайка Переїзд” та відновлення зупинки “Центральний ринок”.

Крім того, за результатами звернень громадян та в порядку здійснення контролю протягом звітного періоду працівниками відділу проводились обстеження стану обладнання зупинок громадського транспорту за результатами яких, до департаменту житлово-комунального господарства були направлені листи щодо облаштування 11 зупинок відповідно до вимог Правил розміщення та обладнання зупинок міського електро- та автомобільного транспорту.

Обладнання автоматизованої системи обліку оплати проїзду встановлено та функціонує у 58 тролейбусах і 159 автобусах. Оператором електронних систем ТОВ “Сіті Кард Систем” забезпечено функціонування 43 терміналів з продажу та поповнення електронних квитків, із них 3 термінали розміщені на зупинках громадського транспорту та працюють цілодобово. На даний час в терміналах з продажу та поповнення електронних квитків є можливість придбати електронний квиток на 2-3 поїздки. З метою вдосконалення нормативно-правової бази функціонування АСООП в першому півріччі проведено регуляторну процедуру та внесено зміни до рішення виконавчого комітету від 21.11.2018 № 745-1 “Про оператора електронних систем у місті Луцьку”.

Відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” було переглянуто та затверджено у новій редакції Положення про порядок здійснення контролю оплати (реєстрації) проїзду у пасажирському транспорті загального користування Луцької міської територіальної громади. На підставі п. 2.3. цього положення оголошено тендер на закупівлю послуги із забезпечення контролю за оплатою (реєстрацією) проїзду в громадському транспорті та укладено договір з ТзОВ “Волиньконтрольсервіс”. З допомогою залученого підприємства вдалось значно підвищити платіжну дисципліну пасажирів в частині оплати проїзду за допомогою електронного квитка.

Відділ транспорту був ініціаторорм запровадження смуги для руху громадського транспорту по пр. Соборності у м.Луцьку. Такі заходи значно покращили безпеку перевезень та можливість якісного надання послуг громадського транспорту.

Відділ транспорту займається організацією забезпечення транспортом для перевезення військовозобов'язаних до місць військової служби та навчання. Активну участь працівники відділу приймають у роботах на пунктах допомоги внутрішньо переміщеним особам. Забезпечували перевезення гуманітарної допомоги у вигляді 11-ти міських низькопідлогових автобусів для міста Луцька.

Окрім того, спільно з Відділом державного нагляду (контролю) у Волинській області Державної служби України з безпеки на транспорті та патрульної поліції проводились рейдові перевірки на автобусних маршрутах загального користування приміського та міжміського сполучення щодо дотримання транспортного законодавства. Як результат було припинено перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах через заборонені рішеннями міської ради вулиці та проспекти міста, а саме таких як № 168 «Луцьк — с.Струмівка» та № 480 “с.Гірка Полонка — с.Липини”.