1. Головна
  2. Документи
  3. Рішення міської ради
Чинний
Рішення міської ради від 31.05.2011 №10/50 м. Луцьк

Про заяву Луцької міської ради з приводу антиукраїнських провокацій у м. Львові 09.05.2011р

Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Підтримати заяву з приводу антиукраїнських провокацій у м. Львові 09.05.2011 р. (додається).

  2. Рішення міської ради підлягає офіційному оприлюдненню шляхом його опублікування в газеті «Луцький замок» та на офіційному веб-сайті Луцької міської ради.

 

 

 

 

Міський голова                                                                         Микола Романюк

 

 

 

 

Додаток

до рішення міської ради

 

 

 

 

ЗАЯВА

Луцької міської ради з приводу антиукраїнських провокацій

у м. Львові 9 травня 2011 року

 

Нас, депутатів Луцької міської ради, обурюють антиукраїнські провокації у Львові 9 травня 2011 року. Вважаємо, що Львівська обласна рада, місцеві ради та громадськість Львівської області вжили достатньо необхідних законних заходів із метою недопущення у Львові провокацій під час відзначення Днів пам'яті жертв Другої світової війни.

Натомість виконавча влада та правоохоронні органи свідомо доправили автобусами до Пагорба Слави у Львові проросійських екстремістів, які цинічно проігнорували ухвалу Львівської міської ради «Про заборону використання символіки СРСР та комуністичної символіки на території м. Львова». Нас дивує, що під час цієї провокації міліціонери ретельно охороняли представників антиукраїнських партій «Родіна» та «Русскає Єдінство» – замість того, щоб забезпечити виконання рішення органу місцевого самоврядування та постанови Львівського окружного адміністративного суду.

Такі дії «червонопрапорних» провокаторів обурили львів’ян, представників місцевої територіальної громади, котрі пам’ятають, що під такою символікою окупанти знищили мільйони українців. У відповідь працівники міліції, зокрема привезені до Львова і з Волині, здійснили брутальне побиття сотень мирних громадян. Багато з них постраждали від міліцейських кийків, дехто отримав важкі травми. При цьому правоохоронці не зважали навіть на депутатів місцевих рад.

Усе це дійство 9 травня творилося не заради вшанування ветеранів, а виключно задля формування телевізійної картинки для підконтрольних Кремлю телеканалів, задля формування спотвореного образу України. Нас обурює, що ветеранів війни в цій виставі використали як «живий щит», за яким ховалися комуністи та проросійські екстремісти. Це дуже нагадує події Другої світової війни, коли вперед посилали простих червоноармійців, а в тилу відсиджувалися «заградотряди», які за найменшої нагоди стріляли в спину звичайних солдат.

Не дивно, що дії органів внутрішніх справ у Львові 9 травня схвально оцінили у Комуністичній партії України, партіях «Русскає Єдінство» та «Родіна». Це лише підтверджує, що вони діяли спільно і є співорганізаторами цього акту наруги над українською національною гідністю і пам’яттю мільйонів жертв Другої світової війни.

Нас дивує, чому посвідчення депутата, яке показують працівникам правоохоронних органів, вже нічого не вартує? Чому вони дозволяють собі бити народних обранців палицями по головах, знаючи, що це – представники територіальної громади? Чому міліціонерів не зупиняє навіть посвідчення голови обласної ради?

Продовженням організованого владою антиукраїнського шабашу у Львові стали масові репресії щодо представників Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Відкриття кримінальних справ проти депутатів місцевих рад Львівщини та їх арешти розцінюємо, як брутальний тиск на органи місцевого самоврядування, які вистояли під натиском режиму Януковича. Ці події ставлять під загрозу існування місцевого самоврядування в Україні як інституції.

Вважаємо, що події у Львові 9 травня були спрямовані на те, щоб відвернути увагу українського суспільства від нагальних соціальних та політичних проблем – стрімкого підвищення цін на продукти харчування, пальне, комунальні послуги, знищення малого і середнього бізнесу, репресій проти опозиції та інших. Замість того, щоб забезпечити належний рівень життя тим же ветеранам війни, режим Януковича пропонує українцям провокативний «червонопрапорний» закон.

Маємо підстави вважати, що провокації у Львові координувалися нинішнім керівництвом держави за вказівкою Москви, а тому вся відповідальність за здійснені злочини лежить на них.

Ми підтримуємо громаду Львова та Львівщини, яка доклала усіх сил, щоб відстояти честь і гідність української нації.

Вимагаємо припинити тиск на депутатів місцевих рад Львівської області у зв’язку з подіями 9 травня та звільнити затриманих депутатів, які відстоювали честь і гідність українців.

 

 

 

Секретар міської ради                                                           Григорій Пустовіт