1. Головна
  2. Документи
  3. Рішення міської ради
Чинний
Рішення міської ради від 25.05.2011 №10/19 м. Луцьк

Про звернення депутатів міської ради з приводу доручення Президента України від 22.12.2010 року, що обмежує права місцевого самоврядування

Про звернення депутатів міської ради

з приводу доручення Президента України

від 22.12. 2010 року, що обмежує права

місцевого самоврядування

 

 

Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

 

1. Звернутись до Президента України Януковича В.Ф., голови Верховної ради України Литвина В.М., Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова з приводу доручення Президента України від 22.12. 2010 року, що обмежує права місцевого самоврядування (додається).

 

2. Рішення підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Луцької міської ради.

 

 

 

 

Міський голова                                                                       Микола Романюк

 

 

Президенту України

В.Ф.Януковичу

Голові Верховної Ради України

В.М.Литвину

Прем’єр-міністру України

М.Я.Азарову

 

Звернення

з приводу доручення Президента України від 22 грудня 2010 року, що обмежує права місцевого самоврядування

 

22 грудня 2010 року Президентом України В.Ф. Януковичем було видано офіційне доручення головам обласних державних адміністрацій вжити невідкладних заходів щодо розмежування земель державної та комунальної власності.

На виконання зазначеного доручення та Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» 20 квітня 2011 року Луцька міська рада прийняла відповідне рішення про проведення робіт по розмежуванню земель державної і комунальної власності.

Як стало відомо, в інших пунктах вказаного доручення Президента України йдеться про розробку законопроекту про внесення змін до пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України у частині передачі повноважень розпорядження землями населених пунктів від органів місцевого самоврядування до відповідних органів виконавчої влади. По суті сільські, селищні, міські (міст районного значення) ради будуть позбавлені права розпоряджатися землею і фактично будуть усунуті від управління територіями.

Вважаємо пункт перший доручення протиправним, оскільки він суперечить Конституції України та Закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Воно підриває основи місцевого самоврядування, базовані на праві місцевої ради самостійно в інтересах територіальної громади розпоряджатися землями в межах населених пунктів.

 Згідно статті 13 Основного Закону земля є об'єктом права власності Українського народу, від імені якого права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією. У статті 13 Конституції конкретно вказано, що землею не можуть розпоряджатися виключно органи державної влади або виключно органи місцевого самоврядування. Права власника від імені Українського народу повинні здійснювати як перші, так і другі. Ніяких винятків з цієї норми, у тому числі на випадок відсутності розмежування земель державної та комунальної власності, Конституція України не передбачає.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, у тому числі земля та інші природні ресурси, що належать територіальній громаді. Своїм дорученням в частині передачі повноважень розпорядження землями в межах населених пунктів до органів виконавчої влади Президент України порушує не лише Конституцію України, а й Закон «Про місцеве самоврядування в Україні». Така ініціатива глави держави суперечить офіційним заявам про посилення ролі й збільшення повноважень органів місцевого самоврядування.

 Адже пропонується навпаки звузити повноваження органів місцевого самоврядування, обмежити права територіальних громад та перетворити їх на фінансовозалежні від державних органів влади та особи Президента маріонеток.

Реалізація такої ініціативи гаранта Конституції з подальшим прийняттям закону про ринок землі матиме наслідком обмеження доступу громадян до земельних ділянок, підвищення рівня корупції та непрозорості ринку землі з боку органів державної влади, неспроможність місцевих рад наповнити їхню казну.

Висловлюємо свою стурбованість спробам обмежити Конституційні права органів місцевого самоврядування, сподіваючись на торжество верховенства Конституції України та Європейської хартії місцевого самоврядування, звертаємося з вимогою до:

1. Президента України - відкликати доручення від 22 грудня 2010 року в частині передачі повноважень розпоряджатися землями населених пунктів від органів місцевого самоврядування до відповідних органів державної виконавчої влади;

2. Кабінету Міністрів України та його посадових осіб - не виконувати це доручення, оскільки воно суперечить Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 3. Верховної Ради України - зняти з розгляду згаданий законопроект стосовно передання повноважень розпорядження землями населених пунктів від органів місцевого самоврядування до відповідних органів державної виконавчої влади, якщо такий до парламенту буде внесено.

 

 

Секретар міської ради                                                                Григорій Пустовіт