1. Головна
 2. Документи
 3. Звіт про роботу депутата
Чинний
Звіт про роботу депутата від 21.03.2023 м. Луцьк

Звіт про роботу депутатської фракції Громадянський Рух «СВІДОМІ» у Луцькій міській раді за 2022 р.

Депутатська фракція Громадянського Руху «СВІДОМІ» є третьою за чисельністю й однією з найактивніших фракцій Луцької міської ради.

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України 24 лютого 2022 року життя усіх українців змінилося. Збройна агресія рф значною мірою змінила роботу органів місцевого самоврядування та депутатського корпусу.

Протидія російській агресії стала основою роботи депутатів від Громадянського Руху «СВІДОМІ». Жоден з 6 депутатів нашої фракції не залишив громади. Усі депутати відразу активно включилися у волонтерську роботу, а керівник фракції Тарас Шкітер та депутат Андрій Лучик паралельно працювали на інформаційному фронті.

Ще до початку повномасштабного вторгнення та введення воєнного стану фракція Громадянського Руху «СВІДОМІ» ініціювала розгляд питання організації та підтримки підрозділів територіальної оборони громади. А впродовж року неодноразово порушувала питання, що стосуються допомоги нашим військовим, підтримки малого та середнього бізнесу, термомодернізації житлового фонду та ефективного використання бюджету громади.

Кожен з депутатів фракції  закріплений за певним округом. Він/вона відповідає за комунікацію з мешканцями цього округу та керівниками комунальних установ, а також має конкретний напрямок роботи, який часто ширший, ніж повноваження постійної комісії, до якої належить депутат/депутатка.

Відповідно до розподілу обов’язків серед депутатів фракції вони закріплені за наступними округами (територіями) та опікуються наступним колом питань

ОКРУГ №1 (Вересневе, частина району ЛПЗ, Малий Омеляник, район вулиці Володимирської, села колишньої Заборольської ОТГ) – Андрій Маруняк, заступник голови постійної комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, ЖКГ, екології транспорту та енергоощадності. Основні напрямки роботи: генеральне планування, будівництво та архітектура.

ОКРУГ №2 (Старе місто, Кічкарівка, Красне, Гнідава, частина району ЛПЗ та вул. Львівської, села колишньої Княгининівської ОТГ, с. Іванчиці, с. Озденіж) – Михайло Наход, заступник голови фракції, член постійної комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, ЖКГ, екології транспорту та енергоощадності. Основні напрямки роботи: стратегічне планування розвитку громади; громадський транспорт; екологія, збір/вивезення/переробка сміття.

ОКРУГ №3 (Центральна частина міста, Привокзальний мікрорайон) – Тарас Шкітер, голова фракції, член постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. Основні напрямки роботи: бюджет та фінанси міста; сприяння ЗСУ; залучення інвестицій і співпраця робота з бізнесом та інвесторами.

ОКРУГ №4 (район вул. Дубнівської, Рівненської, пр. Відродження, Теремно, частина 33-го кварталу) – Валентин Хаймик, член постійної комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру. Основні напрямки роботи: земельні відносини та дерусифікація вулиць.

ОКРУГ №5 (55-й мікрорайон, частина 33-го та 40-го кварталів) – Андрій Лучик, заступник голови постійної комісії з питань комунального майна та приватизації. Основні напрямки роботи: комунальне майно, інформаційна політика та міжнародне співробітництво, робота комунальних підприємств.

ОКРУГ №6 (Вишків, частина 33-го та 40-го кварталів, села колишніх Жидичинської ОТГ та Прилуцької сільської ради) – Алла Надточій, заступниця голови фракції, членкиня постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови. Основні напрямки роботи: гуманітарна сфера міста (освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, культура) та житлово-комунальне господарство.

 

Зважаючи на специфіку роботи під час воєнного стану комунікація з виборцями переважно здійснювалася в телефонному режимі та у форматі зустрічей в депутатській приймальні – офісі  Громадянського Руху «СВІДОМІ». Зокрема депутати провели 245 зустрічей з виборцями у депутатській приймальні та опрацювали понад 800 телефонних та особистих звернень. Більшість зустрічей та звернень стосувалися допомоги військовослужбовцям та внутрішньо переміщеним особам, дерусифікації вулиць та соціального захисту мешканців громади.

Також заступниця голови фракції Алла Надточій веде прийом мешканців громади – членів родин військовослужбовців, які потрапили в полон чи рахуються пропалими безвісти, надає їм допомогу у комунікації з відповідними органами державної влади, які займаються розшуком зниклих безвісти та поверненням полонених.

Для кращої комунікації з мешканцями депутати Громадянського Руху «СВІДОМІ» ведуть авторські телепередачі на YouTube каналі та в ефірі телеканалу «Конкурент-ТВ». Так Алла Надточій веде телепроєкт про життя волинських громад в умовах війни «Заїхали в гості» https://www.youtube.com/watch?v=kWBmKOhEe0g&list=PLwb4aKLybe4t1mro6ser2vSroOjbUQFVi, а Валентин Хаймик надає безкоштовні юридичні консультації у програмі «Запитай у юриста» https://www.youtube.com/watch?v=e9dwJzqWD1s&list=PLwb4aKLybe4tZJ_4qVBlqGP9G4u83bImF.

 

Окрім комунікації з виборцями, впродовж року «СВІДОМІ» також активно працювали в сесійній залі та у постійних комісіях. За оцінкою незалежних аналітиків депутати фракції у 2022 році були найбільш дисципліновані у Луцькій міській раді та сумарно відвідали 97% пленарних засідань сесії. Також депутати активно працюють у відповідних постійних комісіях, подають проєкти рішень, депутатські запити та звернення. Детальніша статистична інформація у Додатку 1.

Депутати фракції постійно озвучують ініціативи та розробляють проекти рішень з актуальних для громади питань. Так наша фракція була ініціатором розробки та прийняття програми заходів територіальної оборони Луцької міської громади, програми підтримки бізнесу в умовах воєнного стану. З ініціативи фракції було прийнято звернення до міжнародних партнерів щодо ядерної безпеки у зв’язку з обстрілами Запорізької атомної електростанції.  

Загалом у 2022 р. депутати фракції подали на розгляд міської ради пять проєктів рішень, чотири з яких підтримали депутати. Серед них наступні:

 1. Про затвердження Програми заходів територіальної оборони Луцької міської територіальної громади на 2022-2024 роки (співавтор – фракція, співрозробник – депутат Михайло Наход)
 2. Про звернення до міст-партнерів та Конгресу регіональних і місцевих влад Ради Європи щодо ядерної загрози у зв’язку з обстрілами Запорізької атомної електростанції (розробник – депутат Тарас Шкітер) https://www.lutskrada.gov.ua/documents/16464060102750068-pro-zvernennya-do-mist-partneriv-ta-kongresu-regionalnikh-i-mistsevikh-vlad-radi-evropi-shchodo-yadernoi-zagrozi-u-zvyazku-z-obstrilami-zaporizhskoi-atomnoi-elektrostantsii;
 3. Про звернення до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. та Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О. про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо забезпечення можливості використання транспортних засобів, отриманих в якості гуманітарної допомоги, на пасажирських маршрутах  (розробник – депутат Тарас Шкітер) https://www.lutskrada.gov.ua/documents/16533720142782401-pro-zvernennya-do-premer-ministra-ukraini-shmigalya-da-ta-golovi-verkhovnoi-radi-ukraini-stefanchuka-ro-pro-vnesennya-zmin-do-kriminalnogo-kodeksu-ukraini-shchodo-zabezpechennya-mozhlivosti-vikoristannya-transportnikh-zasobiv-otrimanikh-;
 4. Про звернення до Президента України Зеленського В.О., Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. та Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О. щодо посилення публічного висвітлення ситуації навколо полонених захисників Маріуполя (співрозробниця – депутатка Алла Надточій)
 5. Про внесення змін до Програми виконання доручень виборців та здійснення депутатських повноважень депутатами Луцької міської ради VIII скликання на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням міської ради від 24.02.2021 №7/75 (розробник – депутат Михайло Наход) https://www.lutskrada.gov.ua/documents/16655617182880378-pro-vnesennya-zmin-do-programi-vikonannya-doruchen-vibortsiv-ta-zdiysnennya-deputatskikh-povnovazhen-deputatami-lutskoi-miskoi-radi-viii-sklikannya-na-2021-2025-roki-zatverdzhenoi-rishennyam-miskoi-radi-vid-24022021-775.

 

Депутати фракції впродовж минулого року озвучили ряд ініціатив та пропозицій, які подавали у формі депутатських запитів і звернень та пропозицій змін до проєктів рішень міської ради. Серед найактуальніших:

 • Співфінансування закупівлі електрогенераторів для потреб ОСББ та закладів малого бізнесу (депутат Тарас Шкітер);
 • Недопущення легалізації незаконних забудов (депутатка Алла Надточій);
 • Дерусифікація вулиць (депутати Михайло Наход, Валентин Хаймик, Андрій Лучик, Андрій Маруняк);
 • Особливості прийняття стадіону «Авангард» у міську комунальну власність (депутат Андрій Лучик);
 • Співфінансування з міського бюджету частки витрачених коштів ОСББ на термомодернізацію багатоквартирних будинків за програмою «Енергодім» (депутат Михайло Наход).

 

Впродовж 2022 року депутати від Громадянського Руху «СВІДОМІ» ініціювали проведення трьох «днів депутата». Зокрема, депутати разом з керівниками комунальних підприємств і закладів ознайомилися з особливостями роботи, проблемами та досягненнями дочірнього підприємства «ЕВОДА ТРЕЙД» КП «Луцькводоканал» (здійснює продаж електроенергії та газу непобутовим споживачам), Луцького комбінату шкільного і студентського харчування (забезпечує харчуванням учнів шкіл) та Луцької міської стоматологічної поліклініки.

Реагуючи на запити військовослужбовців з Луцької громади депутати від Громадянського Руху «СВІДОМІ» усі кошти своїх депутатських фондів у сумі 600 тисяч гривень, відповідно до Програми виконання доручень виборців, спрямували на покращення матеріальної бази військових частин та організацій, що здійснюють навчання потенційних військовослужбовців, зокрема:

 • військова частина А7062, для 53-го Луцького батальйону 100-ї бригади ТрО – 200 тис. грн. (депутати Тарас Шкітер та Андрій Лучик);
 • військова частина А6175, для Загону Сил спеціальних операцій – 200 тис. грн. (депутати Михайло Наход та Валентин Хаймик);
 • КЗ «Луцький міський молодіжний центр», на придбання обладнання для проведення занять за курсом «Ефективне володіння та поводження зі зброєю», які організовують Луцький об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки разом з Волинським національним університетом імені Лесі Українки – 200 тис. грн. (депутати Алла Надточій та Андрій Маруняк). 

 

Від початку великої війни Громадянський Рух «СВІДОМІ» започаткував волонтерський гуманітарний центр до роботи якого долучилися усі депутати фракції. Наша команда першочергово допомагає військовослужбовцям з Луцька та Волині, які беруть участь у бойових діях та обороняють наші кордони (14-та ОМБР, батальйони 100-ї бригади ТрО), підтримує медичні заклади та розвозить гуманітарну допомогу на деокуповані території, які найбільше постраждали від військових дій.

За 2022 рік ми здійснили 16 таких поїздок у 8 областей на півночі, півдні та сході України. Відвідали 25 населених пунктів та роздали лише сімейних пакунків на понад 6 мільйонів 500 тисяч гривень. Також ми підтримуємо інші волонтерські організації та ініціативи.

Значну частину гуманітарної допомоги Громадянський Рух «СВІДОМІ» надає спільно з нашими закордонними та місцевими партнерами. Серед партнерів-представників місцевого бізнесу варто виділити мережу супермаркетів «Наш Край» та SPAR.

Детальніше інформація про нашу волонтерську гуманітарну місію за посиланнями https://www.facebook.com/shkitertaras/posts/pfbid07ohBQxMicTGr4S3qxR6TG5RrdLzxXJb94D2nQkKtimgKGLGtyHWdqQVq8DgPtywTl, https://konkurent.ua/publication/109215/tonni-dopomogi-na-milyoni-griven-svidomi-zvituut-za-10-misyatsiv-volonterstva-video/

Офіс Громадянського Руху «СВІДОМІ» працює постійно за адресою: просп. Волі, 49А, рекреаційна зона CITY PARK.

Прийом громадян здійснюватиметься за попереднім записом щоденно у робочі дні: ПН – ПТ 10:00 – 17:00, за телефонами 068 215 7075, 099 215 5075.

Додаток 1

Статистична інформація про діяльність депутатів фракції Громадянський Рух «СВІДОМІ» у Луцькій міській раді за 2022 р.

 

Депутат, посада

Кількість відвіданих пленарних засідань сесії

Кількість відвіданих засідань постійної комісії

Кількість поданих проектів рішень

Кількість озвучених депутат-ських запитів

Кількість поданих депутат-ських звернень

Шкітер Тарас Ігорович, голова фракції, член постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів

14

19

2

0

14

Надточій Алла Володимирівна, заступниця голови фракції, членкиня постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови

15

13

1

1

27

Наход Михайло Андрійович, заступник голови фракції, член постійної комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, ЖКГ, екології транспорту та енергоощадності

16

14

2

3

4

Лучик Андрій Олегович, заступник голови постійної комісії з питань комунального майна та приватизації

16

14

0

3

13

Маруняк Андрій Ярославович, заступник голови постійної комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, ЖКГ, екології транспорту та енергоощадності

15

15

0

0

1

Хаймик Валентин Федорович, член постійної комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру

16

14

0

0

9