Члени виконавчого комітету підтримали проект бюджету міста Луцька на 2017 рік
Сьогодні перед початком розгляду питань порядку денного члени виконавчого комітету міської ради мали нагоду послухати колядки та переглянути обряд “Водіння кози” у виконанні членів ГО реабілітації осіб з інвалідністю “Джерело життя”. Міський голова Микола Романюк подякував колядникам за вітання, побажав міцного здоров'я, здійснення мрій та сподівань, добра та миру.
Потому члени виконавчого комітету обговорили та прийняли рішення про комісію з питань надання статусу бійця-добровольця антитерористичної операції. Заступник міського голови Сергій Григоренко пояснив, що відповідно до рішення Луцької міської ради від 30.11.2016 № 15/2 «Про визнання осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах бойових дій у період її проведення, бійцями-добровольцями антитерористичної операції» надання статусу бійця-добровольця антитерористичної операції здійснюється комісією, яка утворюється при виконавчому комітету міської ради. Склад комісії та порядок надання статусу бійця-добровольця АТО затверджується рішенням виконавчого комітету. Сергій Григоренко нагадав, що у грудні міською радою було організовано “круглий стіл”, під час якого узгоджено кандидатури, що увійшли до комісії, з бійцями-добровольцями, які проживають у Луцьку.
Також члени виконавчого комітету погодили та внесли на чергову сесію міської ради для затвердження проект бюджету міста Луцька на 2017 рік. Директор департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова представила присутнім основні показники бюджету міста Луцька на 2017 рік.
За її словами, розрахунок доходів бюджету міста проводився на основі чинних на час підготовки проекту рішення положень податкового кодексу.
Тож члени виконавчого комітету погодили та внесли на чергову сесію міської ради для затвердження проект бюджету міста Луцька на 2017 рік, в якому передбачено визначити: доходи бюджету міста у сумі 1350785,6 тис.грн, у тому числі доходи загального фонду бюджету міста 1291314,3 тис.грн, доходи спеціального фонду бюджету міста 59471,3 тис.грн; видатки бюджету міста за головними розпорядниками коштів бюджету міста та бюджетними програмами у сумі 1359779,1 тис.грн., у тому числі видатки загального фонду бюджету міста 1213569,6 тис.грн, видатки спеціального фонду бюджету міста 146209,5 тис.грн; повернення кредитів до бюджету міста у сумі 56,0 тис. грн, у тому числі повернення кредитів до спеціального фонду бюджету міста 56,0 тис.грн; надання кредитів з бюджету міста у сумі 62,5 тис.грн, у тому числі надання кредитів із спеціального фонду бюджету міста 62,5 тис.грн; профіцит загального фонду бюджету міста у сумі 77744,7 тис. грн, у тому числі за рахунок передачі коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) на суму 77744,7 тис.грн.
Міський голова Микола Романюк акцентував на тому, що значно збільшилися видатки з міського бюджету, що утричі зменшило бюджет розвитку, порівняно з минулим роком, тож виконання бюджету буде не простим. Все ж він висловив сподівання, що підприємства міста працюватимуть і надходження до міського бюджету надходитимуть стабільно. А ще місто отримає значні кошти від міжнародних інституцій в рамках проектів, які уже реалізуються.
Ще Лілія Єлова інформувала членів виконавчого комітету про прогноз бюджету міста на наступні 2 роки, що формується відповідно до ст. 21 Бюджетного кодексу України. Основними завданнями Прогнозу є: підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків; запровадження програмно-цільового методу планування видатків міського бюджету на середньострокову перспективу. Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі – це система планування бюджетних коштів у середньостроковій перспективі, спрямована на розроблення бюджетних програм, орієнтованих на кінцевий результат; посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету; забезпечення фінансування інвестиційних проектів (програм), що мають термін реалізації більше одного року.
Прогноз включає індикативні прогнозні показники економічного і соціального розвитку міста Луцька, бюджету міста за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, місцевого боргу, взаємовідносин державного та місцевих бюджетів, а також за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних програм (проектів).
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)