Делегація з Луцька вшанувала пам'ять волинян на місці розстрілу під Волновахою

Минулими вихідними Луцький міський голова Микола Романюк перебував у місті Волноваха, де взяв участь у заходах з нагоди вшанування пам'яті лучан, які загинули під час АТО на Сході України. Саме 22-го травня у Луцьку хоронили Героїв, які були розстріляні сепаратистами у селищі Благодатне, що під Волновахою. Це була перша кров у неоголошеній війні, яка поєднала два міста - Луцьк і Волноваху.
У суботу зранку Микола Романюк, депутат Луцької міської ради Євген Ткачук та член виконавчого комітету Роман Романюк побували у міській раді Волновахи, де передали медикам дитячих садочків ліки, зібрані фармацевтами Луцька. Підприємства «Волиньфарм» та «Волиньфармпостач» підібрали на прохання лікарів Волновахи спеціальні медикаменти для малечі міста-побратима. А ще - діти отримали іграшки - від благодійників - «Дитяча місія - Україна».
Цього ж дня місто Волноваха відзначало День Європи: численними захоплюючими творчими мистецькими заходами, у яких делегація з Луцька була не просто глядачами, а й учасниками свята. У Палаці культури відбувся вражаючий концерт аматорських художніх колективів, серед яких найяскравішим став виступ представників громади етнічних греків.
Незабутні враження залишилися у лучан від футбольного турніру пам’яті загиблих 22 травня у селищі Благодатному 18 бійців 51-ї ОМБ, серед яких десятеро - волиняни. Вісім команд змагалися за перехідний кубок на імпровізованому чемпіонаті ветеранів футболу. Луцьк представляв клуб благодійного фонду «Волинь-2014», капітан якого Ігор Лещенко став ініціатором такого турніру. А перемога дісталася ветеранам збірної України, бо таким зіркам як Дем’яненко чи Рац конкурентів не було. Луцькі «Аборигени» стали третіми, пропустивши перед себе команду господарів з Волновахи.
Делегація з Луцька побувала і на передньому краї оборони у розташуванні двох військових частин, де служать переважно волиняни. Сюди лучани привезли оргтехніку, придбану для потреб штабу. А бійцям передали вогнегасники, продукти харчування та засоби особистої гігієни.
Найбільш хвилюючим моментом 22 травня стали скорботні заходи у Благодатному. Біля символічного хреста були й троє жінок з Луцька: мати Віталія Махновця - Марія, дружина Дмитра Йовзика - Оксана та рідна тітка Володимира Прокопчука - Людмила Березовська. А ще, на місці символічного меморіалу отримав особливу нагороду - «За визволення Волновахи» один з небагатьох, що дивом залишився живим після важкого поранення боєць - Дмитро Волох. Аналогічну нагороду - посмертно, отримала і тітка Володимира Прокопчука - Людмила Березовська.
Детальніше про перебування делегації з Луцька на Донеччині - дивіться вже у наступному випуску програми «Місто».