1. Головна
  2. Оперативна інформація

До Луцька із навчальним візитом в рамках програми «Маршрути успіхів» завітали посадові особи органів місцевого самоврядування із інших міст

До Луцька із навчальним візитом в рамках програми «Маршрути успіхів» завітали посадові особи органів місцевого самоврядування із інших міст

Сьогодні, у рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Маршрути успіхів», відбувся навчальний візит до Луцька гостей із різних областей України на тему: «Впровадження енергоменеджменту та реалізація інвестиційних проектів як шлях до забезпечення сталого розвитку громади».

Гостей у стінах Центру надання адміністративних послуг привітав секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.

 

«Дуже добре, що Асоціація міст України організовує подібні зустрічі, обміни досвідом, адже я не помилюсь, якщо скажу, що в кожного міста є чому повчитись. Кожне місто сьогодні додає до скарбниці нашої держави частинки його успіху, і, так само, Луцьк намагається бути містом успішним. Луцьк докладає зусиль, аби його мешканцям було комфортно, а якщо якісь скарги все ж є — оперативніше вирішувати ці питання. Звичайно, є питання бюджету. Проте ми чудово розуміємо, що міста повинні заробляти гроші, шукати можливість зекономити та вкласти кошти у нагальні потреби.

Ми говоримо про енергоефективність, і це те, що вже сьогодні дозволяє нам економити. Ми розуміємо, що енергоносії будуть дорожчати, що умови будуть складнішати, а місто мусить нормально функціонувати і не відчувати цього. Сьогодні у нас є програма НЕФКО-3, в рамках якої ми вже починаємо комплексну модернізацію сорока приміщень комунальних закладів міста. І на готових об’єктах ми бачимо 30% економії», - розповів він.

 
 
 
 

Потому присутні заслухали доповіді представників виконавчих органів про діяльність Луцької міської ради.

 
 
 
 
 

Знайомство із тими заходами енергоефективності, які вже сьогодні впроваджуються у місті, продовжилося після обіду. Посадові особи органів місцевого самоврядування оглянули будинок на вулиці Словацького, 12 та результат роботи ОСББ «Центральна Вежа».

 
 
 
 
 
 

Роботи тут було проведено завдяки співфінансуванню з міського бюджету, зокрема в рамках Програми відшкодування частини суми кредитів ОСББ та ЖБК м. Луцька, залучених на впровадження в будинках енергоефективних заходів на 2018-2020 роки. Будинок було утеплено, проведено реконструкцію системи опалення, встановлено ІТП, що дозволяє мешканцям будинку отримати до 58% економії за опалення у найхолодніші місяці.

 
 
 
 
 
 
 

Також гості нашого міста завітали до спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1, де директор закладу Андрій Киця розповів про її термомодернізацію в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в громадських закладах міста Луцька» та програми НЕФКО. Задля того, аби знайти причини втрати тепла, тут було проведено повний енергоаудит будівлі, і тільки тоді розпочались перші роботи. Усі вікна та двері замінено на енергозберігаючі, фасад школи утеплено, а дах, окрім того, ще й герметизовано.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Програма навчального візиту також передбачає знайомство із такими проектами, як «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історичної та культурної спадщини Луцька та Любліна», «Модернізація зоопарків в Замості та Луцьку, а також підготовка концепції створення рекреаційної зони в Жешуві», реконструкцією центрального парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки та інших комунальних об’єктів міста.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)