1. Головна
  2. Оперативна інформація

У Луцьку відкрили виставку “Вічне”. Іконопис Тетяни та Сергія Омельченків

У Луцьку відкрили виставку “Вічне”. Іконопис Тетяни та Сергія Омельченків

Відкриття виставки іконопису “Вічне” Тетяни та Сергія Омельченків відбулося сьогодні у Музеї волинської ікони. Ознайомитися із творчістю художників, які освоїли мистецтво іконопису у ХХІ столітті, прийшли секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, представники духовенства, .мистецтвознавці, студентська молодь.

 
 
 
 

Директор Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва представила гостям авторів виставки- подружжя художників Тетяну та Сергія Омельченків, які проживають у місті Володимир-Волинський. Роботи Сергія та Тетяни знаходяться у багатьох храмах, монастирях та приватних колекціях в Україні та за кордоном. Також присутні дізналися історію створення виставки та переглянули короткий відеофільм про написання ікон.

 
 

“Дякую колективу Музею волинської ікони за те, що музей живе активним життям, запрошує гостей, проводить виставки. Завдяки вам відвідувачі кожного разу по-новому відкривають для себе знайомі речі, розширюють свій кругозір. Окрема подяка авторам виставки, яку сьогодні відкриваємо, за наполегливість та самодисципліну. Ми бачимо абсолютну новизну в іконописі, яка знайшла своє відтворення завдяки вашому таланту. Іконопис це особлива справа, результати якої приємно дивують усіх нас”,- зазначив у вітальному слові Григорій Пустовіт та побажав художникам натхнення та нових творчих здобутків.

 

У свою чергу, директор музею подякувала за підтримку представникам міської влади, зокрема за можливість обміну досвідом у музейній справі, адже нещодавно за сприяння міської ради музейні працівники з Луцька мали можливість відвідати Тракайський край (Республіка Литва) та перейняти досвід литовських колег.

На виставці представлені храмові і хатні ікони різноманітної тематики: «Спас Вседержитель», «Печерська ікона Богородиці», «Вознесіння», «Антоній і Феодосій Печерські», «Успіння Богородиці», «Старозавітна Трійця», «Св. Миколай» Їм притаманна особлива свіжість, духовно-естетична глибина, традиційність візантійського образу. Зображення на іконах доповнені кириличними іменними написами та цитатами із Святого Письма. Проста, водночас, вишукана графіка шрифтового виконання та влучно підібрані тексти збагачують загальну композиційну структуру іконного образу.

 
 
 
 

Ікони із зображенням Пресвятої Богородиці, копії знаних в Україні чудотворних ікон – «Зимненська ікона Богородиці», «Володимирська (Вишгородська) ікона Богородиці – зберігають духовну силу оригіналу.

 

Виставка буде цікавою поціновувачам іконописного мистецтва. Деякі роботи можна буде придбати, або ж зробити замовлення.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)