1. Головна
  2. Оперативна інформація

До Луцька завітали представники спілки “Мости дружби в Україну”

До Луцька завітали представники спілки “Мости дружби в Україну”

Сьогодні до Луцька завітали представники спілки “Мости дружби в Україну”, в рамках співпраці між Луцькою міською радою та краєм Ліппе (Федеративна Республіка Німеччина). Олександр Міщанчук, голова спілки “Мости дружби в Україну”, Райнер Топмьоллер, заступник голови спілки “Мости дружби в Україну” (громадянин Федеративної Республіки Німеччина) та Олександр Міщук, представник спілки “Мости дружби в Україну” у Волинській області зустрілися із секретарем міської ради, виконувачем повноважень міського голови Григорієм Пустовітом, директором департаменту культури Тетяною Гнатів, начальником управління освіти Зіновією Лещенко, начальником управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторією Гомонець, заступником начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності, начальником відділу міжнародних зв’язків Анною Вінцюк, депутатом міської ради Олександром Лазукою.

 

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт привітав гостей у Луцьку, подякував за гарну співпрацю та за корисний досвід, який лучани отримали під час візитів до краю Ліппе, і сьогодні впроваджуються у нашому місті. “Завдяки затвердженим Програмам співпраці маємо можливість вивчати ваш досвід, зокрема у питаннях утилізації сміття, правильного поводження з відходами. Окрім цього, зараз у Луцьку триває комплекс заходів із впровадження електронного квитка у громадському транспорті, встановлення “розумних зупинок”, аби для лучан стало звичним усе те, що давно з успіхом працює у Німеччині. Завжди із теплотою у серці згадуємо Карла Германа Крога, який був засновником та керівником спілки “Мости дружби в Україну”, і чимало доклав зусиль, аби наші партнерські та історико-культурні зв’язки поглиблювалися”, - акцентував він.

 
 

За словами Олександра Міщанчука, корінного лучанина, який зараз проживає у Німеччині та очолює регіональне представництво спілки “Мости дружби в Україну”, у Луцьку представники спілки завжди почуваються як вдома. Зараз важливо шукати нові шляхи співпраці, нові можливості обміну досвідом, аби кожна сторона могла поділитися чимось цікавим, презентувати себе. “Чималий вклад у розбудову цієї співпраці зробили молодіжні організації Німеччини. Ми зацікавлені в обміні студентською молоддю, аби не лише українські студенти побачили німецькі виші, а й студенти із Німеччини приїздили сюди, брали участь у місцевих проєктах, ініціативах. Також є потреба у культурному обміні”, - зазначив він.

Як розповіла директор департаменту культури Тетяна Гнатів, цього року у нашому місті спільно із Посольством Німеччини в Україні та товариством німців у Луцьку буде реалізовано цікавий проєкт у рамках Днів німецької культури у Луцьку та в Україні. З 25 жовтня по 8 листопада у нашому місті відбуватимуться різноманітні тематичні заходи- кінопокази, конкурси малюнків, флешмоби, театралізовані дійства. “Через традиційну культуру, фольклор, сучасну музику, етніку та джаз будемо і надалі будувати мости дружби у сучасному форматі”,- наголосила Тетяна Гнатів.

Начальник управління освіти Зіновія Лещенко зазначила, що освітня галузь міста є активним учасником усіх проектів, що реалізовуються спілкою. Луцькі школи співпрацюють із школами Німеччини, відбувається обмін учнівською молоддю, педагогічним досвідом.

 
 

“Завдяки вам наша молодь відкриває для себе Німеччину. У 2018 році представники релігійних та студентських молодіжних організацій відвідали край Ліппе і отримали величезний досвід та багато позитивних вражень від спілкування із німецькими однолітками. Саме через молодь наші зв’язки будуть міцнішати, розвиватися. В свою чергу, ми також маємо величезне культурне надбання, традиції, які з радістю представимо вам”, - додав Григорій Пустовіт.

Учасники зустрічі обговорили напрямки та перспективи співробітництва між Луцькою міською радою та спілкою “Мости дружби в Україну” , зокрема в освітній та культурній сферах. Під час розмови часто згадували Карла Германа Крога, керівника спілки “Мости дружби в Україну”, який ініціював спільні проєкти у галузі освіти і науки, культури і мистецтва, охорони здоров’я, молоді та спорту. Сьогодні його велика справа має активне, сучасне продовження і дасть хороші результати.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)