1. Головна
  2. Оперативна інформація

Історія одного листування, або ще одна віха з життя Лесі Українки

Історія одного листування, або ще одна віха з життя Лесі Українки

25 лютого ми відзначатимемо 150-річчя від дня народження Лесі Українки. З цієї нагоди у місті відбувається багато цікавих подій, присвячених видатній поетесі.

Сьогодні у Волинському краєзнавчому музеї відкрили виставку “Я тут, я завжди тут, я все з тобою...”, у рамках якої представлені ряд оригіналів із фонду поетеси, зокрема, фотографії, листівки із зображеннями міст, де вона перебувала, раритетні видання. Також тут представлені листи Лесі Українки написані до Віри Крижанівської-Тучапської, де вона доглядала помираючого друга, Сергія Мержинського.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Під час відкриття виставки наукові співробітники музею розповіли про історію надходження цих експонатів, їх побутування в музеї, про адресатів і перших публікаторів, а також про збірку творів інтимної лірики Лесі Українки, яка побачила світ у 1947 році.

В експозиції виставки також представлені витинанки майстрині Олесі Іщук на тему творів Лесі Українки та портрет письменниці.

 
 
 
 
 

Участь у відкритті виставки взяли заступник міського голови Ірина Чебелюк, заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт та заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Анатолій Костик.

 
 

Звертаючись до присутніх, Ірина Чебелюк зазначила, що про Лесю Українку можна говорити багато. “Для мене особисто приємно, що велика частина творчості видатної поетеси пов’язана з Луцьком, Волинню. Саме у дні, коли ми відзначаємо 150-річчя від дня народження Лесі Українки, нам важливо донести дітям, суспільству той спадок, який ми маємо, дати можливість відкрити для себе щось нове про нашу видатну поетесу. Ця виставка — це ще один крок у пізнанні її”, - додала вона.

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)