1. Головна
  2. Оперативна інформація

Лікарня європейського зразка

       Такою можна впевнено назвати Луцьку міську клінічну лікарню, що надає первинну, спеціалізовану і висококваліфіковану медичну допомогу мешканцям обласного центру та жителям області.

       Про роботу цього закладу доповіла під час засідання виконкому головний лікар Лариса Духневич.

       У лікарні розгорнуто 18 лікувальних відділень на 700 ліжок, приймальне відділення, відділення інтраскопічної і функціональної діагностики, клінічна, біохімічна та бактеріологічна лабораторії, відділення фізіотерапії. Особливістю лікарні є наявність чотирьох обласних центрів з надання невідкладної медичної допомоги, а саме: опікового центру з відділенням реконструктивно-відновної хірургії; центру кардіоваскулярної патології та тромболізису на базі кардіологічного, неврологічного відділень та відділення реабілітації; обласного відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації, гіпербаричної оксигенації, гострих отруєнь та гемодіалізу; центру шлунково-кишкових кровотеч на базі відділення ургентної хірургії. Таке поєднання є практично унікальним серед медичних закладів України.

       Режим роботи лікарні безперервний – 7 днів на тиждень, 24 години на добу відбувається поступлення та виписка хворих. Загалом в лікарні цілодобово чергують 12 лікарів різних спеціальностей і травмпункт.

       Всього в лікарні 1040 працівників. З них 175 лікарів, 440 середніх медичних працівники, 260 молодших медичних сестер, 51 спеціаліст з немедичною освітою та 115 робітників. Лікарі вищої та першої кваліфікаційних категорії складають 86% від загального складу лікарів. В їх числі 1 доктор медичних наук, 8 кандидатів медичних наук, 5 заслужених лікарів України. 80% середніх медичних працівників мають першу і вищу кваліфікаційну категорію.

       Щороку понад 20 тисяч хворих лікуються в стаціонарі закладу і ще близько 20 тисяч отримують невідкладну медичну допомогу амбулаторно. Луцька міська клінічна лікарня широко відома за межами міста. За рік для лікування звертаються більше 4 тисяч жителів області та сусідніх регіонів. Щодня в лікарню поступає близько 100 хворих. Управлінням лікарні багато робиться для спрощення цього процесу для пацієнтів: заклад оснащений вказівниками, на стендах розміщені пам’ятки для пацієнтів. Під час очікування можна ознайомитись з правилами перебування в лікарні, порядком відвідування хворих, наочною санітарно-освітньою інформацією.

       Лікувально-діагностичний процес базується на дотриманні затверджених в Україні протоколів і стандартів обстеження та лікування, виконання яких постійно контролюється управлінням закладу.

       В лікарні широко використовуються для своєчасної діагностики можливості відділення інтроскопічної і функціональної діагностики: ендоскопічні методи, ультразвукова діагностика, електрокардіографія, холтерівське моніторування для виявлення порушень ритму серця, реоенцефалографія, електроенцефалографія, реовазографія, велоергометрія, визначення функції зовнішнього дихання та спірографія, комп'ютерна томографія. З введенням в дію в 2006 році магніторезонансного томографа лікувально-діагностичний процес піднято на значно вищий рівень.

       Повноцінно обстежити хворих допомагають працівники клінічної, біохімічної та бактеріологічної лабораторій, які проводять до 3550 аналізів за добу, а саме до 1300 клінічних аналізів, 350 бактеріологічних і 1900 біохімічних аналізів в день. Лабораторія відділення реанімації працює цілодобово. Протягом останніх трьох років біохімічна лабораторія бере участь в Програмах міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань «Клінічна біохімія в клінічній лабораторній діагностиці» та «Імунологія» і щороку в кожному з етапів показує 100% достовірність результатів, в той час як середній показних по Україні складає близько 80%.

       Щорічно виконується більше 8 тисяч операцій.

       В лікарні функціонує відділення малоінвазивної хірургії, оперативної ендоскопії. Постійно розширюється спектр малоінвазивних хірургічних втручань на органах черевної порожнини, малого тазу, ЛОР-органах та суглобах. В 2008 році розпочав роботу кабінет літотрипсії, оснащений сучасним обладнанням для екстракорпоральної ударнохвильової терапії. В цьому році придбано ендохірургічне урологічне обладнання, що дозволило виконувати всі види малоінвазивних втручань при захворюваннях сечовивідних шляхів.

       В складі лікарні є 2 реанімаційних відділення. Крім того, кардіологічне відділення лікарні – єдине в області, що має 20 інфарктних ліжок і палату інтенсивної терапії на 6 ліжок з цілодобовим лікарським і сестринським постом. В палаті інтенсивної терапії в цьому році встановлено сучасну систему дистанційного моніторингу стану пацієнтів.

       В обласному відділенні інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації проводиться лікування хворих з нирковою недостатністю, де функціонують 5 діалізних залів з апаратами очистки води, проводиться адекватний бікарбонатний та ацетатний діаліз, що відповідає світовим вимогам. Щороку зростає кількість гемодіалізів з 5259 сеансів в 2001 році до 17290 в 2010 році. Філіали відділення розгорнуті в містах Нововолинську та Ковелі. З 1 січня 2012 року планується відкриття філіалу в місті Любомль. Також у відділенні є барозал з двома барокамерами.

       В лікарні постійно виконуються заходи з профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, працює комісія з інфекційного контролю, баклабораторією проводяться контроль стерильності, визначення бактеріальної забрудненості зовнішнього середовища.

       У Луцькій міській клінічній лікарні з 1991 року проводиться активна педагогічна діяльність: підготовка лікарів-інтернів, студентів. Лікарня є базою для проходження практики студентами медичних вузів та медичних училищ.

       На базі лікарні функціонує філія кафедри хірургії факультету післядипломної освіти лікарів Львівського державного медичного університету. Оснащені кабінети для підготовки лікарів-інтернів і студентів. Проводиться науково-практична робота за різними напрямками. Лікарі та середній медперсонал беруть участь в конференціях та симпозіумах різних рівнів, їх праці друкуються в наукових виданнях. Протягом 2011 року в закладі троє лікарів здобули наукове звання кандидата медичних наук. Ведеться робота з запровадження сучасних методик знеболення, на меті – отримання статусу «Лікарня без болю».

       Розвивається напрямок міжнародного співробітництва. В серпні було підписано партнерську угоду про інституційну співпрацю з міською лікарнею м. Лечнів (Республіка Польща).

       В 2010 році комунальний заклад «Луцька міська клінічна лікарня» отримав національне визнання. 8 жовтня в Києві відбулася заключна частина всеукраїнського проекту «Флагмани сучасної медицини». Серед нагороджених і Луцька міська клінічна лікарня. В цьому році лікарня також серед номінантів на це почесне звання.

       За 9 місяців 2011 року проліковано 15 651 хворих, виконано план ліжкоднів на 101,7%. Летальність склала 1,9% (292 померлих), у структурі летальності на І місці хвороби системи кровообігу – 138 померлих (47,3%), хвороби органів травлення на ІІ місці (35 померлих – 12,0%), на ІІІ місці випадки смерті від новоутворів (30 випадків – 10,3%).

       У структурі видатків зарплата з нарахуваннями склала 78,9%, енергоносії та комунальні послуги — 9,3%, медикаменти — 6,7%, харчування — 3,7%, утримання закладу — 1,4%. Сумарний відсоток видатків на заробітну плату, енергоносії та комунальні послуги зростає щороку (87,3% в 2009 році, 87,5% за підсумками 9 місяців 2010 року та 88,2% за результатами 9 місяців поточного року), що залишає вкрай малу кількість бюджетних коштів на медикаментозне забезпечення та закупівлю продуктів харчування для пацієнтів. На утримання закладу фінансування практично відсутнє.

       Середня заробітна плата за вересень по закладу склала 1474 грн 36 коп., в тому числі лікарі в середньому отримали 2215 грн 05 коп., середній мед. персонал — 1470 грн 52 коп., молодший мед. персонал — 1135 грн. 42 коп., спеціалісти — 1237 грн. 98 коп., робітники — 1174 грн 49 коп. Середня заробітна плата в галузі охорони здоров’я міста Луцька у вересні цього року складала 1 448,66 грн, середня по місту - 2048 грн.

       На один ліжко-день на харчування передбачено кошторисом 3,06 грн. За результатами 9 місяців цього року використано 4,73 грн (для ветеранів війни — 25,62 грн).

       На медикаменти на один ліжко-день передбачено кошторисом 4,34 грн, використано 6,33 грн (для ветеранів війни — 24,85 грн).

       Залучені протягом січня-вересня позабюджетні кошти склали 16,3% від виділеного фінансування. Ведеться співпраця зі страховими компаніями.

       Управлінням лікарні велика увага приділяється створенню комфортних умов перебування для пацієнтів та їхній безпеці. В закладі налагоджена система автономного резервного електропостачання, створений власний теплопункт, встановлено безпечну кисневу станцію для постачання в заклад медичного кисню. Ведеться робота з встановлення сучасної пожежної сигналізації.

       За принципом співфінансування, з використанням спонсорських та залучених коштів проведено капітальні та поточні ремонти в багатьох відділеннях лікарні. В холах створені затишні комфортні зони відпочинку для пацієнтів. Відновлено покрівлю переходів та стерилізаційної, проведено ремонти приміщень операційного блоку, сходової клітки. За 9 місяців 2011 року проведено капітальний ремонт в відділенні кардіології, ведеться капітальний ремонт відділення ортопедії та травматології. Розпочато поточні ремонти в відділеннях реабілітації, урології та ЛОР-відділенні. Проведено укріплення переходу між стаціонаром та поліклінікою №2, ремонт та укріплення козирка над входом до адміністративного корпусу.

       В лютому було введено в експлуатацію після капітального ремонту пральню лікарні. Під час ремонту було замінено кабелі електропостачання, труби водопостачання, повністю замінено обладнання.

       В листопаді цього року проведено асфальтування території гаража, пральні та під’їзних шляхів.

       Внаслідок масивних опадів та неспроможності зливової каналізації на проспекті Відродження та вулиці Ветеранів навесні і влітку цього року неодноразово відбувалося підтоплення будівель лікарні. Найбільше постраждали приміщення стерилізаційної і підвал адміністративного корпусу. Спеціальною комісією міської ради проведено оцінку нанесених збитків, які склали більше 500 тис. грн.

       Заклад має WEB-сайт, впроваджується система узагальнення та організації спільного доступу до матеріалів клінічних, патологоанатомічних конференцій і наукових праць лікарів закладу. В цьому році встановлені та під’єднані до локальної мережі комп’ютери на постах медсестер. Налагоджено комп’ютерну реєстрацію руху хворих. Відпрацьовано ведення електронного журналу звернень пацієнтів до травмпункту та миттєву передачу повідомлень про травматизм до відділу охорони праці міської ради електронною поштою. Організовано  доступ пацієнтів до мережі Інтернет.

       Актуальними залишаються питання створення у населення позитивного іміджу лікарняного закладу — лікарні, доброзичливої до пацієнта. Постійно контролюється дотримання стандартів спілкування з хворими та їх родичами, вивчається та аналізується думка пацієнтів щодо якості надання медичної допомоги. Моніторинг ведеться через скриньки побажань в кожному відділенні. Запроваджено опитування всіх пацієнтів, які виписуються зі стаціонару. Отримані відповіді аналізуються і застосовуються для підвищення якості медичної допомоги.

       Постійними завданнями, над якими працює управління лікарні, є:

  • Максимальне залучення позабюджетних коштів;
  • Розвиток матеріально-технічної бази;
  • Дотримання стандартів обстеження та лікування;
  • Збільшення обсягів співпраці зі страховими компаніями;
  • Розбудова локальної комп’ютерної мережі. Налагодження електронної системи обліку наданих медичних послуг;
  • Дотримання персоналом стандартів спілкування з хворими та їх родичами;
  • Створення іміджу лікарні,  доброзичливої до пацієнта.

        Лариса Духневич подякувала міській владі за підтримку і зазначила, що наразі одним з найактуальніших питань є добудова приміщення для встановлення комп’ютерного томографа, «який лікарня отримає невдовзі і який стане великим проривом в її роботі».

       Міський голова Микола Романюк подякував головному лікарю та колективу лікарні за професійну роботу і зазначив, що це питання вирішуватимуть в першу чергу.

 

      Відділ інформаційної роботи міської ради

      (777904, 777946, 724727, 720665)