1. Головна
  2. Оперативна інформація

Лучани вшанували пам'ять жертв розстрілу в'язнів у Луцькій тюрмі

Лучани вшанували пам'ять жертв розстрілу в'язнів у Луцькій тюрмі

23-24 червня 1941 року у Луцьку відбулась трагедія, відголос якої досі витає понад мурами замку та Монастиря бригіток. Тоді органами НКВС було скоєно жахливий злочин: вони розстріляли в’язнів Луцької тюрми. 10 червня 1941 року у Луцькій в’язниці утримувалося 2117 полонених. Серед них – патріотично налаштована молодь, активісти Організації українських націоналістів, священнослужителі, представники наукової та творчої інтелігенції.

Коли у червні того ж року до Луцька підійшли німецькі війська, паніка, розгубленість, страх не дозволяли представникам радянської влади організувати евакуацію на схід. Органи НКВС прийняли рішення здійснити криваву розправу над арештантами. Всю ніч і до самого ранку 23 червня в Луцькій тюрмі розстрілювали ув’язнених, допоки німецькі війська не зайшли у місто.

Сьогодні мешканці Луцької територіальної громади зібралися біля місця розстрілу, щоб провести панахиду за загиблими. Віддати шану тисячам невинних жертв прийшли міський голова Ігор Поліщук, представники обласної влади, Національної гвардії та прикордонної служби, духовенства, громадських організацій та небайдужі лучани.

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Опісля громадської панахиди на чолі з митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом, присутні поклали квіти до місця розстрілу в’язнів.

 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)