1. Головна
  2. Оперативна інформація

Луцький клінічний пологовий будинок повторно підтвердив звання «Лікарня, доброзичлива до дитини»

   «За останні п’ять років не допущено випадків гнійно-септичних захворювань серед новонароджених та породіль. Не допущено випадків материнської  смертності.  Усі відділення забезпечені медичними препаратами для надання невідкладної допомоги.  Виконано план по донорству», - таке розповів під час звіту  перед членами виконавчого комітету  головний лікар Луцького клінічного пологового будинку Михайло Токарчук. 

   За його словами, виконано основні заходи,  передбачені управлінням охорони здоров’я міської ради, виконавчого комітету в частині, що стосується охорони материнства та  дитинства. Не профінансовано програму «Репродуктивне здоров’я»,  на яку було передбачено 900 тис. грн.

   Усі відділення повністю комп’ютеризовано з виходом в інтернет, а також комп’ютерну мережу «Телемедицина».

   У гінекологічному відділенні з 2008 р.  успішно проводяться малоінвазивні оперативні втручання – це сучасний підхід до лікування пацієнтів з гінекологічною патологією.

   В серпні 2011р. при пологовому будинку  з метою реалізації в регіоні соціального проекту відкрито «Вікно життя».

   Здійснюється співпраця з міжнародними організаціями, зокрема, в рамках  Україно-Швейцарської  Програми «Здоров’я матері та дитини» та програми «Разом до здорового майбутнього», яка  фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку.

    Заклад  отримав повторне підтвердження  звання  «Лікарня, доброзичлива до дитини» міжнародною  організацією «Юнісеф».

    За вагомий внесок у розвиток Волинського краю та з нагоди 20-ї річниці незалежності України колективу закладу  оголошена Подяка голови Волинської обласної державної адміністрації, а  також  вручено  Грамоту загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини» за вагомий внесок у розвиток іміджу охорони  здоров’я  України.

   Письмових скарг на роботу закладу у 2011р. не було. Переважна кількість звернень надходить з приводу госпіталізації на лікування та спостереження в жіночій консультації.

   Колектив закладу працює систематично над залученням позабюджетних коштів  для  своїх потреб, до благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса». Колективом закладу залучено протягом 2011р. позабюджетних коштів на суму 496470тис.грн., що на 41088тис.грн більше, ніж у 2010р.   За дані позабюджетні кошти для потреб закладу закуплено нову медичну апаратуру – відсмоктувач хірургічний, 2 фетальні  монітори, проведено  ремонт та повірку медичної апаратури, придбано  розхідні матеріали для медичної апаратури, легковий автомобіль,   медикаменти та перев’язувальні  матеріали, засоби для підтримання санітарно-епідемічного режиму, господарські товари, бланки медичні, оплачено навчання членів тендерного комітету і інше (див.додаток).

   Витрати на одного хворого за добу (ліжко-день) по стаціонару та одне відвідування по жіночій консультації:

   - медикаменти (стаціонар)                     -  5,37

   - медикаменти (жіноча консультація)    - 0,17

   - медикаменти (денний стаціонар)         -  0,17

   - харчування (стаціонар)                         - 3,50

   - загальна вартість  витрат на   один ліжко-день  - 274,05

   - вартість бюджетних  витрат на одні пологи       - 3982,48

   Прийнято пологів - 4208, що на 67 менше, ніж у минулому році, із них 57,7%  у жительок м.Луцька, що на 121 менше, ніж у минулому році, але це явище тимчасове, за  результатами  4 міс. 2012 р. знову є ріст пологів, в тому числі і по м. Луцьку.

   Не зменшується кількість пологів у нашому закладі жительками Волинської обл., яка складає – 42,3% (2010р.-40,1), інших областей - до 6%. Але  цей показник нас радує, адже він вказує на високий імідж закладу та комфортні умови перебування  пацієнток,   високу кваліфікацію медичного персоналу.

   Пацієнтки з районів області, як правило, поступають зі складною, поєднаною та запущеною патологією, що створює напружені умови для надання їм медичної допомоги, потребує  залучення спеціалістів інших лікувальних закладів (судинні хірурги, кардіологи, інфекціоністи, пульмонологи  і інші).

   Кількість сімейних пологів -  88,3% - це на рівні  європейських показників.

   З  кожним роком зростають передчасні пологи (22-37 тижнів вагітності), 2010р. – 4,9%;  2011р. – 5,6%. Це вимагає систематичної роботи щодо їх попередження, діагностики  на початкових стадіях, адже народжуються діти з низькою вагою (особливо 500-1000г; 1000-1500г). Вони потребують довготривалого вартісного медикаментозного лікування (куросурф, неосурф), апаратного забезпечення та реабілітації  і при тому, що новонароджені зовсім не фінансуються.  За державною програмою «Репродуктивне здоров’я» отримано препаратів сурфактантної групи (куросурф, неосурф)  – 67флаконів -   це 72,7% від потреби.

   Зменшилась частота  кровотеч в  пологах до 0,9 % завдяки їх профілактиці та якісному веденню пологів.

   Частота  розроджень шляхом операції «кесарів розтин»  – 23,8%, з них у жительок  м.Луцька – 20%, жительок Волинської обл. – 29%. Це є  невисоким  показником, якщо врахувати, що заклад надає медичну допомогу Ш-го  рівня.

   Але у нас є  досвід, один із кращих в Україні, ведення родів після кесарського розтину через природні родові шляхи,   він складає 18% (цей досвід опубліковано в  міжнародних медичних виданнях). Перинатальні втрати – 37 випадків, що складає 8,8:1000.  Але, якщо врахувати, 8 випадків, які  поступили  в критичному стані, тоді перинатальна смертність буде – 6,8:1000.

   Висока перинатальна смертність серед недоношених дітей, особливо  від 500 до 1500г і складає 25 випадків – 90,3:1000. Над цим показником потрібно працювати.

   Не було відмов матерів від своїх дітей.

   Знизився  відсоток  профоглядів жінок до 37,5% (а це виявлення передракових захворювань та раку на ранніх стадіях і збереження життя), але це не є виною медичних працівників, а  роботодавців.

   Відсоток атестованих медичних працівників із тих, які підлягали атестації, складає 100%.

    Святослав Кравчук зауважив, що до нашого пологового їдуть з усієї області і це свідчить про високий рівень надання медичних послуг.

   «Велику роль у медичних закладах відіграють лікарняні каси. У даному випадку - «Допоможемо собі». Людина сплачує 20 гривень на місяць і може будь коли скористатися допомогою сама або допомогти своїм рідним. Тож при малих зарплатах – це дієвий спосіб оплатити своє лікування». Також Святослав Євгенович озвучив перед членами виконкому прохання у цьому році зробити дахи над жіночою консультацією.

    «Луцький пологовий будинок – один із взірцевих закладів в Україні. Так само як і його колектив, і керівник. Тож будемо сприяти у вирішенні проблемних питань медичного закладу», - зазначив міський голова Микола Романюк.

       Відділ інформаційної роботи міської ради

      (777904, 777946, 720665)