1. Головна
  2. Оперативна інформація

Про роботу комунального закладу «Луцька міська поліклініка № 2»

   Члени виконавчого комітету під час засідання слухали звіт Кравчук Ганни Іванівни – головного лікаря поліклініки, яка  розповіла, що комунальний заклад надає весь спектр медичних послуг першого рівня 73 тисячам населення.

  З її слів, в поліклініці працює 104 лікарі, 146 сестер медичних. 68% - це лікарі-фахівці з вищою і першою кваліфікаційними категоріями. Прийом ведеться по 25 спеціальностях.

    В складі поліклініки організовано 10 відділень: 3 відділення загальної практики – сімейної медицини, де розгорнуто 36 територіальних сімейних дільниць, хірургічне відділення, відділення профілактичних оглядів, консультативне відділення № 1 терапевтичного профілю, консультативне відділення № 2 хірургічного профілю, відділення відновного лікування, оснащені на сучасному рівні клініко-діагностична лабораторія, централізована цитологічна лабораторія, яка обслуговує 6 районів області і місто Нововолинськ, функціонує денний стаціонар на 115 ліжок.

   У 2010 році проведена реорганізація роботи станції швидкої допомоги з відкриттям пункту невідкладної допомоги в складі поліклініки, який забезпечує надання медичної допомоги хронічним хворим з 8.00 до 24.00 години. В 2011 році медичним персоналом невідкладної допомоги надано допомогу – 5850 пацієнтам, а за чотири місяці 2012 року – 1516. Проведена реорганізація зменшила навантаження на роботу станції швидкої допомоги.

   Поліклініка  отримала  ліцензію  на  надання  медичної  практики; свідоцтво про атестацію вимірювальної лабораторії до 2013 року; ліцензію на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання; ліцензію на придбання, зберігання, перевезення, відпуск, знищення наркотичних засобів.

 В поліклініці № 2 лікарі працюють над виконанням національних програм „Здоров’я літніх людей”, „Діти України”, „Програма профілактики артеріальної гіпертензії в Україні”, „Цукровий діабет”, а також продовжують працювати над виконанням регіональних програм „Здоров’я нації на 2007-2011 рр.”, „Здорова мати – здорова дитина”, „Онкологія на 2007-2011 рр.”, „Скринінг патології шийки матки”, „Програма боротьби із захворюванням на туберкульоз”.

  Щодня поліклініку відвідують до 1200 хворих,  а за рік таких відвідувань більше півмільйона. Поліклініка є базою для підготовки і практики студентів Львівського, Івано-Франківського, Тернопільського, Чернівецького вищих медичних закладів, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Луцького та Ківерцівського медичних коледжів. Працює “Школа діабетика”.

   В умовах економічної нестабільності для виконання завдань щодо зміцнення матеріально-технічної бази використовується можливість багатовекторного фінансування: бюджет; укладено 21 договір з страховими компаніями; БО “Допоможемо собі”, БО “Волинська обласна лікарняна каса”; організовано здоровпункт на договірній основі – “Полімер”; проводиться оздоровлення пацієнтів в умовах денного стаціонару за кошти підприємств; проведення медичних оглядів; залучення благодійних внесків; організація роботи відділення медичної допомоги догляду хворих вдома та за зверненнями громадян.

   Проведена робота в цьому напрямку дала наступний результат: в 2011 році на рахунок спец. коштів поступило – 402477 грн, в 2012 році – 175393 грн.

  - на рахунок суми за дорученнями в 2011 році поступило – 267100 грн., в 2012 році – 78792 грн., тому при виділенні коштів в 2011 році на медикаменти одного відвідування – 0,56  грн, змогли забезпечити на 3,04 грн , а в І кварталі 2012 року при виділенні з 0,37 грн. на медикаменти на 1 відвідування забезпечили 2,64 грн.

   У 2011 році було закуплено: 3 ЕКГ апарати, кардіодефібрилтор, мікроскоп, центрифуга,  настільний процесор друку рентгенплівки, 14 комп’ютерів, сервер для комп’ютерної мережі, лазерний принтер, а в 2012 році – холтерівське моніторування ЕКГ протягом 72 год. – на суму 250 тис. грн.

   Головний лікар зупинилася й на питанні зміцнення матеріально-технічної бази та організації надання медичної допомоги населенню: відкрито відділення медичної допомоги догляду хворих вдома та за зверненнями громадян;  удосконалюється комп’ютеризований попередній запис пацієнта до лікаря;  проведено перепрофілізацію роботи дільничних лікарів на лікарів загальної практики – сімейних лікарів; відкрито пункт невідкладної допомоги з наданням невідкладної допомоги з 8.00 до 24.00 год.; розширюється об’єм роботи лікарів денного стаціонару – впроваджено в практику лікування пацієнтів з ендокринологічною патологією, з захворюваннями судин; при організації стаціонарів на дому впроваджені методи діагностики та лікування відповідно до стандартів та протоколів лікування.

   Щороку впроваджується біля 30 нових методик в лікуванні пацієнтів. Так, придбано лазерний апарат, з допомогою якого проводяться малі хірургічні операції урологами, гінекологами, хірургами.

   Освоєно реабілітаційні методи лікування пацієнтів з патологією хребта, прооперованих з приводу раку молочної залози, освоєно пункцію щитовидної залози під УЗД контролем з послідуючою цитологічною діагностикою пунктату.

   Проведені організаційні заходи, освоєння нових методик лікування, зміцнення матеріально-технічної бази дало змогу проводити до 2500 операцій в амбулаторних умовах, проліковувати до 2489 чоловік в умовах стаціонару на дому, до 3329 чоловік в умовах денного перебування пацієнта в поліклініці, зменшити показник ургентної госпіталізації до 25%, зменшити показник виїзду бригад швидкої допомоги до хронічних хворих з 40,9% в 2007 р. до 21,5% в 2011 р., покращити показник виявлення онкопатології при профілактичних оглядах до 27,7% (рейтинговий показник не нижче 18%), показник онкозанедбаності 18,3% (допустимий рейтинговий показник не вище 35%) показник виявлення раку шийки матки на ранніх стадіях покращився у 2 рази, загрози по раку – у 3,5, передраку – у 2 рази. Значну роль у виявленні онкопатології на ранніх стадіях відіграє робота цитологічної лабораторії, яка обслуговує 6 районів, м.Нововолинськ, м.Луцьк. Показник інфекційної захворюваності стабільно утримується на рівні – 200-250, відсоток обстежень населення на ВІЛ-інфекцію становить – 5%.

   «Показник первинного виходу на інвалідність серед дорослого населення та осіб працездатного віку протягом трьох років знижується і в 2011 р. є нижчим за загальноміський та обласний показники і становить 39,5 на 10 тисяч населення та 46,3 на 10 тисяч населення серед осіб працездатного віку  (відповідно Луцьк 49,2 та 53,1, область – 46 та 54,6).

     Утримується на рівні 9,5-10 протягом п’яти років показник загальної смертності серед дорослого населення на території обслуговування поліклініки № 2, в працездатному віці на рівні 2,5-2,8 на 1 тисячу населення», - розповіла Ганна Кравчук.

      Перший заступник міського голови, член виконавчого комітету Святослав Кравчук дав високу оцінку  роботі  медичного закладу. «Це – одна з найбільших поліклінік. Тут  обслуговується третя частина лучан. Звичайно, є проблемні питання. На державному рівні задеклароване безкоштовне лікування, Але, на жаль, тих коштів, що сьогодні є, - недостатньо. Та кваліфікований медичний персонал, не дивлячись на невисокий рівень заробітної плати, надає кваліфіковану медичну допомогу», - зазначив він. Також Святослав Кравчук торкнувся питання сімейної медицини: «Сімейні лікарі – кваліфіковані спеціалісти. Їх робота на дільницях не викликає питань. Проте потребує покращення робота профілактична. І це стосується усіх поліклінік без виключення».

     Міський голова Микола Романюк подякував Ганні Кравчук за роботу. «Сьогоднішні Ваші успіхи – це досягнення усього колективу поліклініки», - підсумував він.

    Відділ інформаційної роботи міської ради

    (777904, 777946, 720665)